AKTUALNOŚCI ................................................................................................................................................................................
Powitanie wiosny przez uczniów klasy III b
Categories: |
Author: Ewa Bartczak |
Posted: 2016-04-07 |
Views: 582
Topienie Marzanny
Wiosna to najbardziej oczekiwana pora roku. Mrozy i opady śniegu wreszcie odchodzą w zapomnienie, a cała przyroda budzi się do życia. 21 marca czyli pierwszego dnia kalendarzowej wiosny utarł się zwyczaj topienia Marzanny. Uczniowie klasa III B przygotowali ze słomy i ścinków materiału kolorową Marzannę i zgodnie z tradycją utopili ją w wodzie, by pożegnać zimę, a powitać wiosnę. Marzanna jest znana w Polsce od wieków. Marzanna to bogini słowiańska, która była symbolem zimy i śmierci. Stąd właśnie wzięła się nazwa kukły, którą niszczymy w Pierwszy Dzień Wiosny. Utopienie Marzanny miało także przynieść dobre plony w danym roku. Zwyczaj topienia Marzanny nadal jest bardzo popularny, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.
21 marca czyli pierwszego dnia kalendarzowej wiosny utarł się zwyczaj topienia Marzanny. Uczniowie klasa III B przygotowali ze słomy i ścinków materiału kolorową Marzannę i zgodnie z tradycją utopili ją w wodzie, by pożegnać zimę, a powitać wiosnę. Marzanna jest znana w Polsce od wieków. Marzanna to bogini słowiańska, która była symbolem zimy i śmierci. Stąd właśnie wzięła się nazwa kukły, którą niszczymy w Pierwszy Dzień Wiosny. Utopienie Marzanny miało także przynieść dobre plony w danym roku. Zwyczaj topienia marzanny nadal jest bardzo popularny, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.
Return
|