Celem spotkania była realizacja zadań projektu pt: „ Promoting Interest in STEAM Subjects to Reduce The Gender Gap”, którego celem jest rozwijanie umiejętności organizacyjnych, analizy, krytycznego myślenia oraz rozwiązywania problemów. Istotnym elementem projektu jest również porównywanie udziału płci w rozwoju technologii i nauk ścisłych.
Podczas wizyty w Polsce uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w trzydniowych zajęciach projektowych podczas „Zielonej Szkoły” w Giewartowie, zwiedzili Warszawę, nasze miasto jak również najbliższą okolicę- Kalisz, Antonin, Górecznik oraz Lewków.
Realizacja wspólnych zadań programu Erasmus umożliwiła rówieśnikom nie tylko dobrą zabawa w międzynarodowym środowisku, ale przede wszystkim udział w działaniach edukacyjnych, które pomogły młodym ludziom poszerzyć horyzonty, budować pewność siebie i rozwijać znajomość języków obcych.
Pełna nowych inspiracji wizyta w naszym kraju dała nową energię do działania, była okazją do poznania kultury, tradycji, zabytków i podwyższenia różnorodnych kompetencji uczniów i nauczycieli. Poprzez długoletnią i systematyczną współpracę z zagranicznymi partnerami Szkoła Podstawowa nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim zwiększa swoją otwartość, dynamikę a przede wszystkim atrakcyjność.
Coraz większy udział młodzieży w życiu demokratycznym ma kluczowe znaczenie dla przyszłości Unii Europejskiej. Erasmus+ zapewnia młodym ludziom doświadczenie, umiejętności i kompetencje, których potrzebują, aby stać się aktywnymi obywatelami Europy. Oferuje szereg możliwości wynikających ze współpracy i współdziałania na wszelakim polu.
Wrażenia uczniów biorących udział w działaniach projektu Erasmus+
W poprzednim i teraźniejszym roku szkolnym miałam okazję uczestniczyć w programie Ersamus+. Wyjazd z przyjaciółmi był świetną przygodą, którą będę wspominać do końca życia. Razem poznaliśmy wiele nowych przyjaciół z innych krajów i wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach integracyjnych. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o kulturze pozostałych uczestników, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Podczas wyjazdu mogliśmy poćwiczyć porozumiewanie się w języku angielskim i popisać się swoimi umiejętnościami. Jestem wdzięczna, że mogłam poznać tych cudownych ludzi i będę ich bardzo dobrze wspominać.
Zuzanna Płóciennik klasa 8A
W ramach projektu Erasmus+ miałam okazję wziąć udział w jednym z wielu wyjazdów. Wyjazd z przyjaciółkami z klasy był niezapomnianą przygodą podczas której wiele się nauczyłam. Bardzo cieszę się, że miałam możliwość być jego częścią . W jego trakcie poznałam wiele różnych osób wielu narodowości i zwiedziłam dużo fajnych i ciekawych miejsc. Wspólnie z innymi uczestniczyłam w wielu różnych zajęciach integracyjnych i mogłam porozmawiać z innymi np. o kulturze. Wyjazd w ramach projektu Erasmus+ jest bardzo fajny pod względem sprawdzenia się w języku angielskim. Udział w projekcie na pewno będzie niezapomnianym wspomnieniem i będę go dobrze i ciekawie wspominać.
Zuzanna Olejniczak klasa 8A
W ramach projektu Erasmus + miałam okazje wziąć udział w dwóch niezapomnianych wyjazdach. Obydwa były świetną przygodą. Wraz z przyjaciółmi zwiedziliśmy nowe miejsca i nawiązaliśmy wiele międzynarodowych przyjaźni z innymi uczestnikami projektu. W czasie wyjazdu mogliśmy doskonalić nasze umiejętności komunikowania się w języku angielskim. Dzięki wymianie zapoznaliśmy się z innymi kulturami oraz sposobem prowadzenia zajęć w innych krajach. Udział w projekcie zdecydowanie zostanie jednym z najlepszych wspomnień w moim życiu.
Oliwia Muślewska klasa 8A
Podczas nauki w naszej szkole miałam okazję uczestniczyć w programie Erasmus+. Wyjazd wraz z przyjaciółmi z klasy był wielką przygodą. Wspólnie zwiedziliśmy wiele nowych miejsc oraz nawiązaliśmy nowe znajomości z osobami z różnych krajów. Wspólnie uczestniczyliśmy w wielu zabawach integracyjnych i dowiedzieliśmy się kilku informacji o kulturze innych uczestników projektu. Mieliśmy idealną okazję, aby sprawdzić swoje umiejętności w posługiwaniu się językiem angielskim .Dla mnie uczestnictwo w tym projekcie zdecydowanie było niezapomnianym przeżyciem.
Liliana Fudalej klasa 8A