Aktualne wytyczne GIS, MEN, MZ

Wielkopolski Państwowy Inspektor Sanitarny- filmik instuktażowy

___________________________________________________

Zachęcamy do głosowania w VI edycji OBO na zadania zgłoszone przez

Radę Osiedla nr 10 " Parcele Zacharzewskie":

Zadanie ogólnomiejskie duże: Nr 27 – Parking przy cmentarzu i parafii pw. Najświętszego Zbawiciela oraz Szkole Podstawowej Nr 11.

Zadanie ogólnomiejskie małe: Nr 5 – Budowa chodnika przy ulicy Lotniczej –

na odcinku od kompleksu Przychodni Specjalistycznych do Miejskiego Zakładu Komunikacji S.A.

Aktualne wytyczne GIS, MEN, MZ

Wielkopolski Państwowy Inspektor Sanitarny- filmik instuktażowy

___________________________________________________

Zachęcamy do głosowania w VI edycji OBO na zadania zgłoszone przez

Radę Osiedla nr 10 " Parcele Zacharzewskie":

Zadanie ogólnomiejskie małe: Nr 5 – Budowa chodnika przy ulicy Lotniczej –

23 października 2020

Międzynarodowe Spotkanie uczniów i nauczycieli on-line

Categories: | Author: Ewa Bartczak | Posted: 2020-05-13 | Views: 132

Szkolny Klub Młodego Europejczyka realizuje zadania w ramach projektu Erasmus +

Od kilku tygodni większość uczniów europejskich szkół pozostaje w domach. Z powodu zagrożenia wirusem COVID19, zmienił się świat, w którym żyjemy.

Nie latają samoloty. Wizyty, które były zaplanowane w ramach projektów Erasmus trzeba było przełożyć. Do nielicznych zalet obecnej sytuacji należy cyfrowa rewolucja w edukacji. Nowoczesne technologie nigdy nie były tak obecne w naszym życiu jak teraz. W ramach projektów Erasmus uczniowie Siódemki już wcześniej łączyli się podczas zajęć ze szkołami partnerskimi w różnych zakątkach Europy. Dziś we własnych domach spotkali się ze znajomymi z Węgier, Finlandii i Turcji – partnerami projektu „Read, count and play – these skills will take you a long way” w aplikacji Zoom. Najpierw krótko się przedstawili, a potem mogli porozmawiać w międzynarodowych, 3-5 osobowych grupach. Wiele rozmów dotyczyło tego, jak wygląda ich dzień, jak się uczą, jak wyglądają ograniczenia w ich krajach. W spotkaniu uczestniczyło ponad 30 uczniów. Wiele tworzy było znajomych, bowiem dzieci już wcześniej poznały się podczas wizyt partnerskich.  Z naszej szkoły udział wzięły Kaja Śniegocka, Monika Derucka, Wiktoria Jaśkowiak, Karnelia Fulczyk oraz Marta Burkietowicz.  Spotkanie w takiej formie było organizowane po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni. Wiele osób było zaskoczonych możliwościami technicznymi, które są na wyciągnięcie naszej ręki.  Tak daleko, a jednak blisko.

Inicjatorem spotkania była Pani Monika Dryjańska- gratulacje

galeria zdjęć-zobacz