Aktualne wytyczne GIS, MEN, MZ

Wielkopolski Państwowy Inspektor Sanitarny- filmik instuktażowy

___________________________________________________

Zachęcamy do głosowania w VI edycji OBO na zadania zgłoszone przez

Radę Osiedla nr 10 " Parcele Zacharzewskie":

Zadanie ogólnomiejskie duże: Nr 27 – Parking przy cmentarzu i parafii pw. Najświętszego Zbawiciela oraz Szkole Podstawowej Nr 11.

Zadanie ogólnomiejskie małe: Nr 5 – Budowa chodnika przy ulicy Lotniczej –

na odcinku od kompleksu Przychodni Specjalistycznych do Miejskiego Zakładu Komunikacji S.A.

23 października 2020

Nagrody za wiersze w Powiatowym Konkursie ,,Młodość sądzi, starość rozgrzesza”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2020-03-06 | Views: 252

Zespół Szkół Ponadpodstawowych CKU w Przygodzicach był organizatorem V Przeglądu Słowa. Tegoroczna edycja nosiła tytuł ,,Młodość sądzi, starość rozgrzesza”.

Głównym celem konkursu było popularyzowanie twórczości młodzieży dotyczącej motywu młodości i starości. Uroczyste podsumowanie zmagań młodych recytatorów i poetów odbyło się w Zespole Szkół CKU 6 marca. Wśród laureatów znalazły się cztery uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim. W kategorii poezji klas IV- VI 3. miejsce zdobyła Magdalena Rataj, uczennica klasy V b. W kategorii klas VII- VIII w dziedzinie poezji 1. miejsce przypadło Natalii Pokrywie z klasy VIII a. Z klasy VII b laureatkami zostały dwie dziewczyny: 3. miejsce zajęła Gabriela Krakowska, wyróżnienie otrzymała Klaudia Zaradna. Dziewczęta w piękny sposób opisały emocje towarzyszące dorastającym nastolatkom. Teksty Natalii, Gabrysi, Klaudii i Magdy są obrazem uczuć świadczących o wielkiej wrażliwości młodych ludzi. Dziewczęta w mądry sposób potrafią patrzeć na świat. Warto wiedzieć, jak pięknie postrzegają rzeczywistość. Opiekunem polonistą laureatek jest Grażyna Krolek.

autor: Grażyna Krolek