Klub Małego Programisty on-line

SZANOWNI PAŃSTWO!

Spotkanie organizacyjne dla rodziców i uczniów
klas pierwszych
odbędzie się 24 sierpnia br. o godz. 17.00 w hali sportowej.

Serdecznie zapraszam
                                            Urszula Twardowska
                                                     dyrektor szkoły

Naszym uczniom i rodzicom życzymy, aby te wakacje były radosne,
słoneczne i bepieczne, by sprzyjały poznawaniu ciekawych miejsc
i zawieraniu nowych przyjaźni.
Życzymy, by był to czas efektywnego wypoczynku,
by wszyscy nabrali sił i zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym.

Dyrektor i Grono Pedagogiczne SP7

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V edycja Konkursu Fotograficznego

„NAJCIEKAWSZE ZAKĄTKI NASZEJ OJCZYZNY”

regulamin

informacja o konkursie

_________________________________________________________

Bądź bezpieczny na wakacjach!

Okres wakacyjny to czas radości, wolności i przygód.
Niestety jest on też często czasem, w którym dzieci i młodzież ulegają różnym wypadkom.
Poniżej znajdują się ważne zasady zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji
na terenie gospodarstwa rolnego.  Zastosuj się do nich, a Twoje wakacje pozostawią w  pamięci
tylko same miłe i radosne wspomnienia.

11 sierpnia 2020

Wizyta robocza w ramach projektu Erasmus +

Categories: | Author: Ewa Bartczak | Posted: 2020-03-02 | Views: 216

Antalia - Turcja 2020

W dniach 23-28 lutego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim wraz z nauczycielami uczestniczyli w wymianie międzynarodowej  w ramach  projektu Erasmus + „ I see You, I hear You, I feel You”

Gospodarzem  spotkania wszystkich partnerów projektu była tym razem szkoła podstawowa Yenikoy Ortaokulu w Turcji.  Pierwszy dzień wizyty partnerzy projektu spędzili w szkole. Uroczyście przywitani przez dyrekcję i nauczycieli  poznali placówkę  oraz system edukacyjny    który jest zasadniczo bardzo podobny do polskiego. Dzień ten dostarczył emocjonujących wrażeń, był pełen  wspólnych zabaw i gier, które służyły integracji  całego zespołu projektowego. Podczas kolejnych dni pobytu uczestnicy wymiany gościli u przedstawicieli władz lokalnych Antalii, zwiedzali urokliwe miejsca turystyczne Termessos i Aspendos oraz wędrowali po górskich szlakach. Bardzo ważnym elementem projektu jest realizacja jego konkretnych zadań. Tym razem uczniowie mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z naturą podczas pobytu w Parku Narodowym „Düzlerçamı forest area”, gdzie obejrzeli prezentację na temat zależności występujących w przyrodzie oraz uczestniczyli w specjalnych zajęciach edukacyjnych w lesie. Podczas 6 -dniowego  pobytu u rodzin tureckich uczniowie mieli niepowtarzalną okazję  poznać kulturę, tradycje i lokalne  przysmaki oraz  przekonać się iż, Turcy to  ludzie bardzo gościnni, życzliwi i radośni.
Wizyta w Turcji dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń. Bezpośrednie zetknięcie się z kulturą muzułmańską, turecką życzliwością i gościnnością, wpłynęły na zmianę  światopoglądu i utwierdziły  w przekonaniu, że nie warto wierzyć stereotypom, a każda kultura jest wyjątkowa, warta poznania i ma wiele do zaoferowania. Każdy wyjazd za granicę poszerza  horyzonty i sprawia, że stajemy się bardziej świadomymi obywatelami świata. Wymiany międzynarodowe to niesamowite doświadczenie i  wspaniała okazja, żeby poznać nowych ludzi, zrozumieć ich i stać się bardziej otwartym na to, co inne.  Każdemu życzymy możliwości wzięcia udziału w takich edukacyjnych projektach.

galeria zdjęć- zobacz