Klub Małego Programisty on-line

Naszym uczniom i rodzicom życzymy, aby te wakacje były radosne,
słoneczne i bepieczne, by sprzyjały poznawaniu ciekawych miejsc
i zawieraniu nowych przyjaźni.
Życzymy, by był to czas efektywnego wypoczynku,
by wszyscy nabrali sił i zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym.

Dyrektor i Grono Pedagogiczne SP7

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V edycja Konkursu Fotograficznego

„NAJCIEKAWSZE ZAKĄTKI NASZEJ OJCZYZNY”

regulamin

informacja o konkursie

_________________________________________________________

Klub Małego Programisty on-line

Naszym uczniom i rodzicom życzymy, aby te wakacje były radosne,
słoneczne i bepieczne, by sprzyjały poznawaniu ciekawych miejsc
i zawieraniu nowych przyjaźni.
Życzymy, by był to czas efektywnego wypoczynku,
by wszyscy nabrali sił i zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym.

Dyrektor i Grono Pedagogiczne SP7

V edycja Konkursu Fotograficznego

„NAJCIEKAWSZE ZAKĄTKI NASZEJ OJCZYZNY”

regulamin

informacja o konkursie

_________________________________________________________

14 lipca 2020

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2020-02-27 | Views: 175

Kultura językowa zaczyna się tam, gdzie się zaczyna świadomość językowa, gdy ludzie nie tylko mówią, lecz zastanawiają się także nad tym, jak mówią[...].

Jerzy Bralczyk

21 lutego na świecie obchodzony jest  Międzynarodowy  Dzień Języka Ojczystego.

UNESCO  ustanowiło to święto  w 1999 roku, chcąc w ten sposób uchronić różnorodność kulturową, odzwierciedlającą się między innymi w bogactwie języków narodowych.  Z tej okazji nauczycielki języka polskiego - pani Danuta Żywica i pani Joanna Dryjańska- zorganizowały szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, które trwały niemal tydzień. Od 19.02 -25. 02 uczniowie klas IV-VIII mogli brać udział w przygotowanych dla nich konkursach. Reprezentanci najstarszych klas ponownie walczyli o tytuł „Mistrza Poprawności Językowej”, rozwiązując specjalnie przygotowany na tę okazję test językowy. Z kolei uczniowie z klasy czwartej i szóstych mogli zaprezentować swoje umiejętności poetyckie i zgłosić własny wiersz ( o tematyce związanej z językiem) do  konkursu  „Rymowanka-wierszowanka”.  Natomiast reprezentanci klas piątych zmierzyli się z łamańcami językowymi w konkursie recytatorskim.  Z tej okazji uczestnicy koła  dziennikarskiego przygotowali ciekawostki językowe oraz sondę przeprowadzoną wśród uczniów, w której młodzi dziennikarze pytali rozmówców, czy na co dzień dbają o poprawność językową. Wszystkie  materiały prezentowane są na Wirtualnej Gazetce Szkolnej w łączniku.

Wierzymy, obserwując zaangażowanie uczniów, że, dzięki szkolnym obchodom tak ważnego święta, refleksja nad tym w jaki sposób należy się porozumiewać, aby nie kaleczyć ojczystej mowy,  pozostanie z nimi na dłużej, nie tylko od święta.

Korzystając z okazji, dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie naszych działań.

autor: J.Dryjańska