Klub Małego Programisty on-line

Naszym uczniom i rodzicom życzymy, aby te wakacje były radosne,
słoneczne i bepieczne, by sprzyjały poznawaniu ciekawych miejsc
i zawieraniu nowych przyjaźni.
Życzymy, by był to czas efektywnego wypoczynku,
by wszyscy nabrali sił i zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym.

Dyrektor i Grono Pedagogiczne SP7

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V edycja Konkursu Fotograficznego

„NAJCIEKAWSZE ZAKĄTKI NASZEJ OJCZYZNY”

regulamin

informacja o konkursie

_________________________________________________________

Klub Małego Programisty on-line

Naszym uczniom i rodzicom życzymy, aby te wakacje były radosne,
słoneczne i bepieczne, by sprzyjały poznawaniu ciekawych miejsc
i zawieraniu nowych przyjaźni.
Życzymy, by był to czas efektywnego wypoczynku,
by wszyscy nabrali sił i zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym.

Dyrektor i Grono Pedagogiczne SP7

V edycja Konkursu Fotograficznego

„NAJCIEKAWSZE ZAKĄTKI NASZEJ OJCZYZNY”

regulamin

informacja o konkursie

_________________________________________________________

14 lipca 2020

Bezpieczne zakupy w internecie

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2020-02-25 | Views: 180

25 lutego obchodziliśmy w szkole Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem: „Bezpieczne zakupy w internecie”.

Podczas apelu uczniowie dowiedzieli się jakich zasad należy przestrzegać, by ustrzec się przed nieprzyjemnymi  sytuacjami, oszustwami czy  stratą pieniędzy podczas zakupów w sieci. Po krótkim występie uczniów zaproszeni goście st. sierż. Ewa Golińska-Jurasz oraz sierż. Patrycja Strumińska przedstawiły prezentację związaną z prawnymi aspektami zakupów dokonywanych w internecie przez osoby niepełnoletnie. Spotkanie przygotowały panie Agnieszka Gębuś i Beata Krakowska z uczniami klas 7 B, 8 B  i 8C. Poniżej zasady bezpieczeństwa, o  których warto pamiętać.

1. Podczas zakładania kont w e- sklepach używaj innych haseł niż tych, którymi logujesz się np. na FB lub w banku.

2. Jeżeli często kupujesz online warto mieć osobną kartę płatniczą lub kredytową, która będzie służyła tylko do zakupów w sieci.

3. Podczas dokonywania płatności zwróć uwagę na certyfikat bezpieczeństwa – w pasku wyszukiwarki adres powinien zaczynać się od https lub od ikony zamkniętej kłódki.

4. Jeżeli firma  jest mało znana sprawdź jej dane, opinie innych kupujących. Lepiej jednak dokonywać zakupów w bardziej popularnych, znanych e-sklepach.

5. W komputerze trzeba mieć zainstalowany program antywirusowy.

6. Uważnie czytaj opis produktu, opis aukcji, regulamin sklepu.

7. Zawsze zachowuj maile od sprzedawcy, a po otrzymaniu przesyłki także paragon - w przypadku problemów maile i paragon stanowią dowody w sprawie.

8. Uważaj na oszustów – w ostatnim czasie  osoby otrzymywały mail lub SMS z informacją o konieczności dopłaty bardzo małej kwoty i linkiem , w który należało kliknąć. Oczywiście link przekierowywał do fałszywej strony płatności i w ten sposób oszuści pozyskiwali dane, hasła, loginy.

autor: Agnieszka Gębuś