___________________________________________________________________________________________________________________

22 lutego 2020

VII Międzyszkolny Konkurs Polonistyczny

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2020-01-16 | Views: 296

,,Obraz wojny w literaturze. ,,Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego i Poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego”

16 stycznia w Szkole Podstawowej nr 7 odbyła się pierwsza część pisemna VII. edycji Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego dla Uczniów Szkól Podstawowych.

Honorowy Patronat nad zadaniem sprawuje Prezydent Miasta. Uroczystego otwarcia konkursu dokonała Małgorzata Mizerna- wicedyrektor szkoły.Tegoroczny konkurs poświęcony jest literaturze, która ukazuje czasy II wojny światowej. Lekturą konkursową była powieść ,,Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego i Poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Konkurs przebiega w dwóch etapach: pisemnym i ustnym. Organizatorem wydarzenia jest Szkoła Podstawowa nr 7 im. Józefa Bema przy współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. Wojciecha Lipskiego i  ks. Jana Kompałły , Urzędem Miasta i Radą Rodziców. W VII. edycji konkursu wzięło udział 44 uczniów z 6 ostrowskich szkół podstawowych. Do etapu ustnego zakwalifikuje się uczeń, który uzyska 85 % poprawnych odpowiedzi z testu. Laureatami konkursu zostaną  wszyscy uczestnicy biorący udział w dwóch etapach.  W części pisemnej uczniowie musieli wykazać się znajomością lektur, umiejętnościami z zakresu tworzenia wypowiedzi pisemnych, znajomością teorii literatury i gramatyki polskiej. Drugi ustny etap konkursu odbędzie się 20 lutego w Szkole Podstawowej nr 7. Zmierzenie się z zadaniami konkursowymi jest doskonałym sprawdzeniem się przed egzaminem ósmoklasisty. Konkurs Polonistyczny przygotowali: Grażyna Krolek, Aurelia Paczkowska, Katarzyna Wencławiak, Joanna Urbaniak, Leszek Moskwa, Anna Kubiak, Grzegorz Jankowski.

autor: Grażyna Krolek