Klub Małego Programisty on-line

Szanowni Państwo!

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty

w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 została przedłużona przerwa w nauczaniu stacjonarnym.

Nadal będzie się odbywało nauczanie zdalne.

Ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek zostały przedłużone do 24 maja br.

Podano również planowane terminy egzaminów.

Od 16 czerwca do 18 czerwca - egzamin ósmoklasisty

Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca.

Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca.

Urszula Twardowska

dyrektor szkoły

----------------------------------------------

Wydział Edukacji i Sportu – Referat Oświaty informuje, iż na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej został zamieszczony komunikat

dot. pasm edukacyjnych w TVP.  Od poniedziałku, 16 marca br. TVP, TVP ABC oraz TVP Kultura rozpoczęły emisję specjalnych pasm edukacyjnych

dla dzieci i młodzieży. Oferta zawiera nie tylko filmy fabularne, dokumentalne, propozycje publicystyczne, ale również produkcje Teatru Telewizji,

dostosowane do podstawy programowej: https://www.gov.pl/web/edukacja/pasma-edukacyjne.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szanowni Rodzice,

W wyniku panującej pandemii warunki naszego życia uległy istotnej zmianie. Są to zmiany, które mogą pogarszać psychiczne funkcjonowanie wielu z nas.
W związku z tym w Ostrowie Wielkopolskim uruchomione zostały dwa numery telefonów, pod którymi specjaliści świadczyć będą pomoc psychologiczną.

Linie telefoniczne są dedykowane zarówno dorosłym,  jak i młodszym mieszkańcom naszego miasta.
Wsparcie można uzyskać pod nr 669 991 530 oraz 669 990 592 od poniedziałku do piątku od godz. 8:00-19:00.

Klub Małego Programisty on-line

Szanowni Państwo!

Nadal będzie się odbywało nauczanie zdalne.

Ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek zostały przedłużone do 24 maja br.

Podano również planowane terminy egzaminów.

Od 16 czerwca do 18 czerwca - egzamin ósmoklasisty

Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca.

Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca.

Urszula Twardowska

dyrektor szkoły

----------------------------------------------

Szanowni Rodzice,

26 maja 2020

„Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa” – nagrody w Wielkopolskim Konkursie Plastycznym

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2019-12-20 | Views: 207

W świątecznym nastroju odbył się XXIII Finał Wielkopolskiego Konkursu Plastycznego na „Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową”.

Przedsięwzięciu patronował Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Prace wybrane przez jury rozpatrywano pod kontem autentyczności  przekazu plastycznego. Oceniane było zaangażowane w kreację rysunkową, malarską, oryginalne wykonania kompozycji i walory  estetyczne.  Na tegoroczną edycję nadesłano 1019 prac z, pośród których wybrano te najpiękniejsze. Wśród nich doceniono obraz autorstwa Julianny Grzeszczyk uczennicy klasy piątej “b”, która zdobyła I miejsce w kategorii klas IV – VI. W kategorii klas VII – VIII jury przyznało III miejsce pracy namalowanej przez Natalię Pokrywę uczennicę klasy ósmej “a”. Wyróżnienie w tej samej kategorii zdobyła praca Wiktorii Klupieć uczennicy klasy ósmej “a”. Uroczyste wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej miało miejsce na scenie pleszewskiej Zajezdni Kultury. Wyjątkowe  bożonarodzeniowe kartki wykonane zostały przez  niezwykle zdolnych, ambitnych i wrażliwych młodych twórców. Na uwagę zasługuje fakt, że efektem twórczego wysiłku i talentu, są zdobyte laury w licznych konkursach plastycznych rangi powiatowej, wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Opiekunem artystycznym młodzieży jest Violetta Lebda.

Gratulujemy i  życzymy wielu sukcesów artystycznych!