Klub Małego Programisty on-line

Szanowni Państwo!

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty

w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 została przedłużona przerwa w nauczaniu stacjonarnym.

Nadal będzie się odbywało nauczanie zdalne.

Ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek zostały przedłużone do 24 maja br.

Podano również planowane terminy egzaminów.

Od 16 czerwca do 18 czerwca - egzamin ósmoklasisty

Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca.

Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca.

Urszula Twardowska

dyrektor szkoły

----------------------------------------------

Wydział Edukacji i Sportu – Referat Oświaty informuje, iż na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej został zamieszczony komunikat

dot. pasm edukacyjnych w TVP.  Od poniedziałku, 16 marca br. TVP, TVP ABC oraz TVP Kultura rozpoczęły emisję specjalnych pasm edukacyjnych

dla dzieci i młodzieży. Oferta zawiera nie tylko filmy fabularne, dokumentalne, propozycje publicystyczne, ale również produkcje Teatru Telewizji,

dostosowane do podstawy programowej: https://www.gov.pl/web/edukacja/pasma-edukacyjne.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

_______________________________________________________________

Szanowni Rodzice,

W wyniku panującej pandemii warunki naszego życia uległy istotnej zmianie. Są to zmiany, które mogą pogarszać psychiczne funkcjonowanie wielu z nas.
W związku z tym w Ostrowie Wielkopolskim uruchomione zostały dwa numery telefonów, pod którymi specjaliści świadczyć będą pomoc psychologiczną.

Linie telefoniczne są dedykowane zarówno dorosłym,  jak i młodszym mieszkańcom naszego miasta.
Wsparcie można uzyskać pod nr 669 991 530 oraz 669 990 592 od poniedziałku do piątku od godz. 8:00-19:00.

_______________________________________________________________

26 maja 2020

The Greatest Christmas Songs

Categories: | Author: Ewa Bartczak | Posted: 2019-12-18 | Views: 192

Realizacja Projektu Edukacyjnego " Bogactwo Kultur Inspiracją Naszego Rozwoju"

Stowarzyszenie „ Czas dla Dzieci” oraz Szkoła Podstawowa nr 7 była inicjatorem i organizatorem miejskiej uroczystości świątecznej w ramach realizacji projektu edukacyjnego pod hasłem: „Bogactwo Kultur Inspiracją Naszego Rozwoju” współfinansowanego przez Centrum Rozwoju Komunalnego w Ostrowie Wielkopolskim.

Uroczystość odbyła się dnia 17 grudnia w Ostrowskim Forum Synagoga.

W programie spotkania znalazły się:
- Przedstawienie świąteczne w języku angielskim  w wykonaniu Szkolnego Koła Teatralnego -uczniów  kl. 1-3
- Szkolny Konkurs  Pastorałek i Piosenek Świątecznych „The Greatest Christmas Songs”
- Występ Zespołu Alter-Ego
- Rozstrzygnięcie Konkursu Szkolnego Klubu Młodego Europejczyka na logo międzynarodowego Programu Erasmus + pt: „ I see You, I hear You, I feel You”

Konkurs „The Greatest Christmas Songs”  po raz pierwszy zorganizowany w poszerzonej formule obejmującej również obcojęzyczne przeboje świąteczne. W konkursie wzięło udział 22 solistów prezentujących się w dwóch kategoriach wiekowych – dla uczniów klas I – IV i V – VIII. W obrębie tych kategorii miał również miejsce podział na występy w języku polskim i obcym, więc w sumie publiczność licznie zgromadzona w ostrowskim Forum Synagoga wysłuchała 27 piosenek. Młodych wykonawców oceniało profesjonalne jury w składzie: Aleksandra Kiełb-Szawuła (wokalistka zespołu U Studni, autorka ballad poetyckich i pastorałek), Kinga Wojtczak (uzdolniona wokalnie nauczycielka języka angielskiego) oraz Artur Bartczak (kierownik Referatu  Oświaty Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim, po godzinach – wokalista, gitarzysta i pianista). Jurorzy po uważnym wysłuchaniu propozycji konkursowych, zgodnie stwierdzili, że wydanie werdyktu było dla nich ogromnie trudnym zadaniem, ponieważ niemal wszystkie prezentacje były na bardzo wysokim poziomie.
Laureatami Szkolnego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych zostali:
•    w kategorii klas I – IV, piosenki polskie:
- Kinga Handke (kl. 1a) – 1 miejsce,
- Helena Popiel (kl.3a) – 2 miejsce,
- Bartosz Jaśkiewicz (kl. 3b) – 3 miejsce;
•    piosenki obcojęzyczne:
- Antonina Małecka (kl. 3a) – 1 miejsce,
- Magdalena Wypych (kl. 2a) – 2 miejsce,
- Joanna Gawronek (kl.3a) – 3 miejsce
•    w kategorii klas V – VIII, piosenki polskie:
- Maria Kupczyk  (kl. 8a) – 1 miejsce,
- Marta Popiel (kl. 6a) – 2 miejsce,
- Zuzanna Kasprzak (kl. 6c) – 3 miejsce;
•    piosenki obcojęzyczne:
- Maria Kupczyk (kl. 8a) – 1 miejsce,
- Zuzanna Gozdowska (kl. 6c) – 2 miejsce.
W przerwie przesłuchań organizatorzy konkursu zapewnili publiczności atrakcję w postaci występu ostrowskiego chóru kameralnego Alter Ego, który zaprezentował kilka kolęd polskich w opracowaniu na czterogłosowy chór a capella.

Konkurs przygotowały: Ewa Bartczak, Agnieszka Gębuś i Justyna Wojtkowiak.

Galeria zdjęć - zobacz