Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z

Głównym Inspektoratem Sanitarnym, a w przypadku organizacjii przeprowadzania

tegorocznych egzaminów z Centralną Komisją Egzaminacyjną,

przygotowało szereg wytycznych przeciwepidemicznych,

które przede wszystkim zapewnią dzieciom, uczniom,nauczycielom i

pracownikom szkół i placówek bezpieczne warunki,a organom prowadzącym

i dyrektorom pomogą w zorganizowaniu pracyw czasie epidemii związanej z COVID-19.

Aktualne wytyczne GIS, MEN, MZ

Wielkopolski Państwowy Inspektor Sanitarny- filmik instuktażowy

V edycja Konkursu Fotograficznego

„NAJCIEKAWSZE ZAKĄTKI NASZEJ OJCZYZNY”

regulamin

informacja o konkursie

_________________________________________________________

19 września 2020

Z wizytą w piekarni ,,Jubilatka”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2019-12-08 | Views: 170

W ramach realizacji zadań programu ,,Otwarta Firma”  uczniowie klasy Ic  w dniu 5 grudnia udali się na wycieczkę do Piekarni ,,Jubilatka”.

Podczas wycieczki dzieci poznały pracę piekarza i cukiernika. Miały okazję zobaczyć jak wygląda piekarnia i w jakie urządzenia jest wyposażona. Dzieci zostały oprowadzone po najważniejszych pomieszczeniach piekarni, wysłuchały pogadanki na temat jak wyrasta ciasto, jakie są potrzebne produkty do wypieku różnych gatunków pieczywa oraz jakie są etapy wypieku chleba. Zobaczyły również maszyny niezbędne do pracy piekarza m.in. ogromne misy na ciasto, krajalnicę do krojenia chleba, maszynę do produkcji bułek, ruchome regały na upieczony chleb itp. Na koniec wycieczki dzieci  otrzymały słodką niespodziankę, pyszne ciasteczka i pierniczki. Dziękujemy pracownikom piekarni za przybliżenie zawodu piekarza oraz za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę.

autor: R.Wilkowska-Koperdowska