___________________________________________________________________________________________________________________

27 lutego 2020

Dbamy o ząbki – higiena jamy ustnej

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2019-10-05 | Views: 119

Dzisiaj 4 października odwiedziła dzieci z klasy I a szkolna higienistka p. Renata Szyszka.

Celem jej wizyty było porozmawianie z dziećmi o higienie jamy ustnej. Dzieci chętnie opowiadały o tym jak szczotkują ząbki, co trzeba robić i do kogo chodzić dwa razy w roku, aby nie dopuścić do rozwoju próchnicy, która może zniszczyć ząb. W formie zabawowej dzieci rozwiązywały rebus i na dużym modelu szczęki ćwiczyły prawidłowy sposób szczotkowania zębów. Zwieńczeniem tych zajęć było przeprowadzenie przez panią higienistkę fluoryzacji wśród uczniów klasy I a.

autor: Alicja Baranek