Informacja - 60 lat Siódemki

Regulamin przyznania honorowego tytułu
Wniosek o przyznanie honorowego tytułu

_____________________________________________________________________________________________________________________

60 lat „Siódemki”
W dniach 10 i 11 października 2019r. Szkoła Podstawowa nr 7 im. Generała Józefa Bema w Ostrowie Wielkopolskim, obchodzi  jubileusz 60-lecia istnienia.

Z tej okazji zapraszamy wszystkich Absolwentów, Nauczycieli, Pracowników  i Przyjaciół szkoły do udziału w obchodach uroczystości

według poniższego harmonogramu.
Uprzejmie prosimy o telefoniczne potwierdzenie swojej obecności do 1.10.2019 r.  (nr telefonu 62735-99-50)
Urszula Twardowska- dyrektor szkoły

Informacja - 60 lat Siódemki

Regulamin przyznania honorowego tytułu
Wniosek o przyznanie honorowego tytułu

60 lat „Siódemki”

według poniższego harmonogramu.
Urszula Twardowska- dyrektor szkoły

21 września 2019

Narodowe Czytanie w Ostrowie Wielkopolskim

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2019-09-08 | Views: 72

7 września 2019 roku w Forum Synagoga odbyła się 8. edycja społecznej akcji promującej czytelnictwo.

Inicjatorem wydarzenia był w 2012 roku prezydent Polski- Bronisław Komorowski. Honorowy Patronat na Narodowym Czytaniem objęła Para Prezydencka. Pierwszym czytanym w całej Polsce utworem był ,,Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. Głównym celem akcji jest to, aby literatura narodowa nie była tylko przedmiotem nauczania w szkołach; ma być ona obecna w życiu społecznym całego narodu. W kolejnych latach czytano następujące teksty: ,,Zemstę”, ,,Trylogię”, ,,Lalkę”, ,,Qvo vadis”, ,,Wesele”,  Przedwiośnie”. W tym roku Polacy czytali osiem wybranych nowel: ,,Katarynkę”, ,,Dym”, ,,Orkę”, ,,Dobrą panią”, ,,Sawę”,  ,,Rozdziobią nas kruki, wrony…”, ,,Sachem”,  ,, Mój ojciec wstępuje do strażaków”. W Ostrowie Wielkopolskim Narodowe Czytanie odbyło się w pięknej sali Forum Synagoga. Teksty były interpretowane przez przedstawicieli władz miasta, mieszkańców, uczniów szkół. W uroczystości brali również udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7. Wspólne czytanie jest świętem książek i ojczystego języka. Literatura polska jest skarbem narodowym, który należy do każdego z nas. O ten skarb należy dbać i pielęgnować go.

autor: Grażyna Krolek