Klub Małego Programisty on-line

Szanowni Państwo!

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty

w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 została przedłużona przerwa w nauczaniu stacjonarnym.

Nadal będzie się odbywało nauczanie zdalne.

Ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek zostały przedłużone do 7 czerwca  br.

Podano również planowane terminy egzaminów.

Od 16 czerwca do 18 czerwca - egzamin ósmoklasisty

Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca.

Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca.

Urszula Twardowska

dyrektor szkoły

----------------------------------------------

Szanowni Rodzice!

Informuję, że w każdy wtorek i środę w godzinach od 10.30 do 15.00 istnieje możliwość

wypożyczania uczniom książek ze szkolnej biblioteki.

Od 25. maja do 7. czerwca br. odbywają się w porozumieniu z zainteresowanymi

rodzicami zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów kl. I-III.

Od 1. czerwca do 7. czerwca br. zostaną uruchomione konsultacje dla uczniów

według ustalonego w porozumieniu z zainteresowanymi rodzicami,

uczniami i wychowawcami harmonogramu.

Zaplanowane konsultacje dotyczyć będą przedmiotów: języka polskiego,

matematyki, języka angielskiego i wychowania fizycznego.

Od 1. czerwca br. zostaną uruchomione zajęcia sportowe

w ramach programów SMOK i SKS.

Wszystkie spotkania w szkole odbywają się z zachowaniem i przestrzeganiem

procedur związanych z Covid-19.

W przypadku otrzymania kolejnych wytycznych z MEN, MZ i GIS będziemy wdrażać kolejne zadania.

Urszula Twardowska
Dyrektor szkoły

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

_______________________________________________________________

Szanowni Rodzice,

W wyniku panującej pandemii warunki naszego życia uległy istotnej zmianie. Są to zmiany, które mogą pogarszać psychiczne funkcjonowanie wielu z nas.
W związku z tym w Ostrowie Wielkopolskim uruchomione zostały dwa numery telefonów, pod którymi specjaliści świadczyć będą pomoc psychologiczną.

Linie telefoniczne są dedykowane zarówno dorosłym,  jak i młodszym mieszkańcom naszego miasta.
Wsparcie można uzyskać pod nr 669 991 530 oraz 669 990 592 od poniedziałku do piątku od godz. 8:00-19:00.

_______________________________________________________________

1 czerwca 2020

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2019-06-26 | Views: 458

W środę 19 czerwca zabrzmiał ostatni dzwonek w roku szkolnym 2018/2019. Licznie zgromadzonych uczniów, rodziców oraz zaproszonych gości przywitała klasa 5c piosenką „Letnia cza cza”.

Następnie wysłuchaliśmy wystąpienia pani dyrektor Urszuli Twardowskiej, która podsumowała mijający rok szkolny obfitujący w liczne projekty edukacyjne, konkursy i zawody sportowe. Kilka słów do społeczności szkolnej skierował również zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego pan Mikołaj Kostka, a także proboszcz parafii p.w. Ducha Świętego ksiądz kanonik Maciej Wyzujak oraz radna Rady Miejskiej i przedstawicielka Rady Rodziców pani Joanna Lisiak. W obecności gości, rodziców i uczniów wręczone zostały świadectwa ukończenia pierwszego etapu edukacji dzieciom klas trzecich, wykonano również pamiątkowe zdjęcia z wychowawcami. Później miała miejsce niezwykle wzruszająca chwila, kiedy pożegnaliśmy odchodzące na emeryturę dwie długoletnie pracownice naszej szkoły, panie: Urszulę Dybałę i Marię Olek. Otrzymały one pamiątkowe certyfikaty oraz wiersze i upominki od wdzięcznej społeczności Szkoły Podstawowej nr 7. Uroczystość zakończyła klasa 5c wykonując piosenkę „Ostatni dzwonek”, następnie uczniowie udali się na ostatnie spotkanie z wychowawcami w klasach, gdzie zostały wręczone świadectwa, świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Wszystkim uczniom oraz pracownikom szkoły życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku!

Do zobaczenia we wrześniu!

autor: Justyna Wojtkowiak