____________________________________________________________________________________________________________________

  

                     

                                                                                          

 

_________________________________________________________________________               

 _____________________________________________________________________________________________________________________

24 października 2019   
 AKTUALNOŚCI
................................................................................................................................................................................

Klimatyczna klasa - udział w projekcie

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2019-06-18 | Views: 137

 

Klimatyczna klasa -udział w projekcie „Dzieci chronią klimat-konkurs edukacyjny dla szkół podstawowych w Polsce”.

 

 

 Uczniowie klasy 1d oraz dzieci przebywające w Świetlicy Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim realizowały zadania ogólnopolskiego projektu , pt. „Klimatyczna klasa” w terminie  od października 2018 r. do kwietnia 2019 r. W ramach działań uczniowie z klas I-III mieli okazję do zintegrowania zespołu klasowego i kształtowania kompetencji społecznych. Pracowano w oparciu o internetowy pakiet scenariuszy. Wykorzystywano filmy i materiały edukacyjne, przygotowane przez naukowców z uczelni współpracujących z autorami projektu. Celem udziału w projekcie było pokazanie uczniom klas młodszych jak zmienia się klimat, jakie są przyczyny tych zmian oraz co możemy zrobić, aby chronić naszą planetę. Pracowano metodą projektową. Uczniowie pod kierunkiem nauczycielek: p. Iwony Kasperek, p. Izabeli Lis, p. Moniki Linki trenowali kompetencje społeczne oraz zdobywali wiedzę na temat ochrony klimatu i recyklingu. Dzieci wykonywały szereg obserwacji, np. grup porostów występujących w okolicy Szkoły Podstawowej nr 7 oraz ul. Komuny Paryskiej. Wykonywały także doświadczenia według podanej instrukcji  z modelem trąby powietrznej, modeli samochodów. Samodzielnie zbudowały makiety „Zielonego miasta”. Przeprowadzone zajęcia umożliwiły uczniom odpowiedzi na pytania: Czy samochody przeszkadzają zwierzętom? Jaką rolę odgrywają drzewa w mieście? Czy samochody ogrzewają miasta? Co porosty mówią o jakości powietrza? Skąd się biorą orkany? Gdzie mieszkają jeże? Zdaniem prowadzących projekt „Klimatyczna klasa” w naszej szkole osiągnięto założone przez organizatorów cele. Wdrożono dzieci do myślenia naukowego, autoprezentacji, prowadzenia doświadczeń. Pokazano uczniom, jak ciekawa może być nauka!

Dziękujemy autorom projektu za możliwość w nim uczestniczenia. Konkurs był objęty honorowym patronatem Ministerstwa Środowiska, Fundacji Sendzimira, portalu edukacji ekologicznej ekoedu.com.pl oraz ekologia.pl.

Zdjęcia dokumentują efekty naszej wspólnej pracy nad projektem „Klimatyczna klasa”.

autor: Izabela Lis

 Galeria - zobacz  

 


Return
  Szukaj   

 

_____________________

Opieka stomatologiczna

--------------------------------------------

______________________

 

______________________

 

Zapisz dziecko
do szkoły

______________________

 

______________________

 

 

______________________

 

 Egzamin

ósmoklasisty

 

Arkusze pokazowe

______________________

 

 

______________________

 

 ______________________

 

Warto zobaczyć

 

 ______________________

 

 ______________________