Klub Małego Programisty on-line

Szanowni Państwo!

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty

w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 została przedłużona przerwa w nauczaniu stacjonarnym.

Nadal będzie się odbywało nauczanie zdalne.

Ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek zostały przedłużone do 7 czerwca  br.

Podano również planowane terminy egzaminów.

Od 16 czerwca do 18 czerwca - egzamin ósmoklasisty

Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca.

Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca.

dyrektor szkoły

----------------------------------------------

Szanowni Rodzice!

Informuję, że w każdy wtorek i środę w godzinach od 10.30 do 15.00 istnieje możliwość

wypożyczania uczniom książek ze szkolnej biblioteki.

Od 25. maja do 7. czerwca br. odbywają się w porozumieniu z zainteresowanymi

rodzicami zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów kl. I-III.

Od 1. czerwca do 7. czerwca br. zostaną uruchomione konsultacje dla uczniów

według ustalonego w porozumieniu z zainteresowanymi rodzicami,

uczniami i wychowawcami harmonogramu.

Zaplanowane konsultacje dotyczyć będą przedmiotów: języka polskiego,

matematyki, języka angielskiego i wychowania fizycznego.

Od 1. czerwca br. zostaną uruchomione zajęcia sportowe

w ramach programów SMOK i SKS.

Wszystkie spotkania w szkole odbywają się z zachowaniem i przestrzeganiem

procedur związanych z Covid-19.

W przypadku otrzymania kolejnych wytycznych z MEN, MZ i GIS będziemy wdrażać kolejne zadania.

Dyrektor szkoły

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szanowni Rodzice,

W wyniku panującej pandemii warunki naszego życia uległy istotnej zmianie. Są to zmiany, które mogą pogarszać psychiczne funkcjonowanie wielu z nas.
W związku z tym w Ostrowie Wielkopolskim uruchomione zostały dwa numery telefonów, pod którymi specjaliści świadczyć będą pomoc psychologiczną.

Linie telefoniczne są dedykowane zarówno dorosłym,  jak i młodszym mieszkańcom naszego miasta.
Wsparcie można uzyskać pod nr 669 991 530 oraz 669 990 592 od poniedziałku do piątku od godz. 8:00-19:00.

Klub Małego Programisty on-line

Szanowni Państwo!

Nadal będzie się odbywało nauczanie zdalne.

Podano również planowane terminy egzaminów.

Od 16 czerwca do 18 czerwca - egzamin ósmoklasisty

Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca.

Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca.

dyrektor szkoły

----------------------------------------------

Szanowni Rodzice!

wypożyczania uczniom książek ze szkolnej biblioteki.

Od 25. maja do 7. czerwca br. odbywają się w porozumieniu z zainteresowanymi

rodzicami zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów kl. I-III.

Od 1. czerwca do 7. czerwca br. zostaną uruchomione konsultacje dla uczniów

według ustalonego w porozumieniu z zainteresowanymi rodzicami,

uczniami i wychowawcami harmonogramu.

Zaplanowane konsultacje dotyczyć będą przedmiotów: języka polskiego,

matematyki, języka angielskiego i wychowania fizycznego.

Od 1. czerwca br. zostaną uruchomione zajęcia sportowe

w ramach programów SMOK i SKS.

Wszystkie spotkania w szkole odbywają się z zachowaniem i przestrzeganiem

procedur związanych z Covid-19.

Dyrektor szkoły

Szanowni Rodzice,

29 maja 2020

Klimatyczna klasa - udział w projekcie

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2019-06-18 | Views: 241

Klimatyczna klasa -udział w projekcie „Dzieci chronią klimat-konkurs edukacyjny dla szkół podstawowych w Polsce”.

Uczniowie klasy 1d oraz dzieci przebywające w Świetlicy Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim realizowały zadania ogólnopolskiego projektu , pt. „Klimatyczna klasa” w terminie  od października 2018 r. do kwietnia 2019 r. W ramach działań uczniowie z klas I-III mieli okazję do zintegrowania zespołu klasowego i kształtowania kompetencji społecznych. Pracowano w oparciu o internetowy pakiet scenariuszy. Wykorzystywano filmy i materiały edukacyjne, przygotowane przez naukowców z uczelni współpracujących z autorami projektu. Celem udziału w projekcie było pokazanie uczniom klas młodszych jak zmienia się klimat, jakie są przyczyny tych zmian oraz co możemy zrobić, aby chronić naszą planetę. Pracowano metodą projektową. Uczniowie pod kierunkiem nauczycielek: p. Iwony Kasperek, p. Izabeli Lis, p. Moniki Linki trenowali kompetencje społeczne oraz zdobywali wiedzę na temat ochrony klimatu i recyklingu. Dzieci wykonywały szereg obserwacji, np. grup porostów występujących w okolicy Szkoły Podstawowej nr 7 oraz ul. Komuny Paryskiej. Wykonywały także doświadczenia według podanej instrukcji  z modelem trąby powietrznej, modeli samochodów. Samodzielnie zbudowały makiety „Zielonego miasta”. Przeprowadzone zajęcia umożliwiły uczniom odpowiedzi na pytania: Czy samochody przeszkadzają zwierzętom? Jaką rolę odgrywają drzewa w mieście? Czy samochody ogrzewają miasta? Co porosty mówią o jakości powietrza? Skąd się biorą orkany? Gdzie mieszkają jeże? Zdaniem prowadzących projekt „Klimatyczna klasa” w naszej szkole osiągnięto założone przez organizatorów cele. Wdrożono dzieci do myślenia naukowego, autoprezentacji, prowadzenia doświadczeń. Pokazano uczniom, jak ciekawa może być nauka!

Dziękujemy autorom projektu za możliwość w nim uczestniczenia. Konkurs był objęty honorowym patronatem Ministerstwa Środowiska, Fundacji Sendzimira, portalu edukacji ekologicznej ekoedu.com.pl oraz ekologia.pl.

Zdjęcia dokumentują efekty naszej wspólnej pracy nad projektem „Klimatyczna klasa”.

autor: Izabela Lis