Klub Małego Programisty on-line

Szanowni Państwo!

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty

w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 została przedłużona przerwa w nauczaniu stacjonarnym.

Nadal będzie się odbywało nauczanie zdalne.

Ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek zostały przedłużone do 7 czerwca  br.

Podano również planowane terminy egzaminów.

Od 16 czerwca do 18 czerwca - egzamin ósmoklasisty

Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca.

Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca.

dyrektor szkoły

----------------------------------------------

Szanowni Rodzice!

Informuję, że w każdy wtorek i środę w godzinach od 10.30 do 15.00 istnieje możliwość

wypożyczania uczniom książek ze szkolnej biblioteki.

Od 25. maja do 7. czerwca br. odbywają się w porozumieniu z zainteresowanymi

rodzicami zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów kl. I-III.

Od 1. czerwca do 7. czerwca br. zostaną uruchomione konsultacje dla uczniów

według ustalonego w porozumieniu z zainteresowanymi rodzicami,

uczniami i wychowawcami harmonogramu.

Zaplanowane konsultacje dotyczyć będą przedmiotów: języka polskiego,

matematyki, języka angielskiego i wychowania fizycznego.

Od 1. czerwca br. zostaną uruchomione zajęcia sportowe

w ramach programów SMOK i SKS.

Wszystkie spotkania w szkole odbywają się z zachowaniem i przestrzeganiem

procedur związanych z Covid-19.

W przypadku otrzymania kolejnych wytycznych z MEN, MZ i GIS będziemy wdrażać kolejne zadania.

Dyrektor szkoły

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szanowni Rodzice,

W wyniku panującej pandemii warunki naszego życia uległy istotnej zmianie. Są to zmiany, które mogą pogarszać psychiczne funkcjonowanie wielu z nas.
W związku z tym w Ostrowie Wielkopolskim uruchomione zostały dwa numery telefonów, pod którymi specjaliści świadczyć będą pomoc psychologiczną.

Linie telefoniczne są dedykowane zarówno dorosłym,  jak i młodszym mieszkańcom naszego miasta.
Wsparcie można uzyskać pod nr 669 991 530 oraz 669 990 592 od poniedziałku do piątku od godz. 8:00-19:00.

Klub Małego Programisty on-line

Szanowni Państwo!

Nadal będzie się odbywało nauczanie zdalne.

Podano również planowane terminy egzaminów.

Od 16 czerwca do 18 czerwca - egzamin ósmoklasisty

Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca.

Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca.

dyrektor szkoły

----------------------------------------------

Szanowni Rodzice!

wypożyczania uczniom książek ze szkolnej biblioteki.

Od 25. maja do 7. czerwca br. odbywają się w porozumieniu z zainteresowanymi

rodzicami zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów kl. I-III.

Od 1. czerwca do 7. czerwca br. zostaną uruchomione konsultacje dla uczniów

według ustalonego w porozumieniu z zainteresowanymi rodzicami,

uczniami i wychowawcami harmonogramu.

Zaplanowane konsultacje dotyczyć będą przedmiotów: języka polskiego,

matematyki, języka angielskiego i wychowania fizycznego.

Od 1. czerwca br. zostaną uruchomione zajęcia sportowe

w ramach programów SMOK i SKS.

Wszystkie spotkania w szkole odbywają się z zachowaniem i przestrzeganiem

procedur związanych z Covid-19.

Dyrektor szkoły

Szanowni Rodzice,

29 maja 2020

PoczytajMY

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2019-06-17 | Views: 254

W drugim semestrze roku szkolnego 2018/2019 w naszej szkole był realizowany program PoczytajMY !

Jest to program edukacyjny, wspierający czytelnictwo, zorganizowany przez Centrum Edukacji Europejskiej. W szkolnych bibliotekach zakładane są uczniowskie kluby czytelnicze, które zachęcają dzieci i młodzież do czytania. Klubowicze przygotowują regularne spotkania czytelnicze dla młodszych kolegów i koleżanek z przedszkoli, szkół podstawowych, akcje czytelnicze w szkole i w sąsiedztwie. Wspólne czytanie książek jest szansą do zaangażowania się młodzieży w czytelnictwo i wolontariat. Ale wspólne czytanie to nie wszystko! Po lekturze wspólnie bawią się, rysują, tańczą, śpiewają, przygotowują inscenizacje teatralne, a także uczą! Natomiast w trakcie akcji czytelniczych młodzież w nietuzinkowy sposób pokazuje swoim rówieśnikom, jak wciągające jest czytanie. Klubowicze z klasy V a wraz z opiekunem Anną Kubiak nauczycielem – bibliotekarzem nawiązali współpracę z Publicznym Przedszkolem nr 13. W grupach „Uśmieszki” i „Cudaczki” czytali przedszkolakom bajki oraz wykonywali ilustracje. Natomiast w klasie II b odbył się Piknik Czytelniczy podczas którego było czytanie książek, prezentacja przyniesionych przez uczniów książek celem zachęcenia kolegów i koleżanek do czytania. Odbył się również Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas drugich i trzecich. Myślą przewodnią konkursu była twórczość Małgorzaty Musierowicz. Na zakończenie programu klubowicze przygotowali dla swoich młodszych koleżanek i kolegów przedstawienie. Zaprezentowali bajkę „Księżniczka na ziarnku grochu”.

autor: Anna Kubiak