Klub Małego Programisty on-line

Szanowni Państwo!

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty

w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 została przedłużona przerwa w nauczaniu stacjonarnym.

Nadal będzie się odbywało nauczanie zdalne.

Ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek zostały przedłużone do 7 czerwca  br.

Podano również planowane terminy egzaminów.

Od 16 czerwca do 18 czerwca - egzamin ósmoklasisty

Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca.

Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca.

Urszula Twardowska

dyrektor szkoły

----------------------------------------------

Szanowni Rodzice!

Informuję, że w każdy wtorek i środę w godzinach od 10.30 do 15.00 istnieje możliwość

wypożyczania uczniom książek ze szkolnej biblioteki.

Od 25. maja do 7. czerwca br. odbywają się w porozumieniu z zainteresowanymi

rodzicami zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów kl. I-III.

Od 1. czerwca do 7. czerwca br. zostaną uruchomione konsultacje dla uczniów

według ustalonego w porozumieniu z zainteresowanymi rodzicami,

uczniami i wychowawcami harmonogramu.

Zaplanowane konsultacje dotyczyć będą przedmiotów: języka polskiego,

matematyki, języka angielskiego i wychowania fizycznego.

Od 1. czerwca br. zostaną uruchomione zajęcia sportowe

w ramach programów SMOK i SKS.

Wszystkie spotkania w szkole odbywają się z zachowaniem i przestrzeganiem

procedur związanych z Covid-19.

W przypadku otrzymania kolejnych wytycznych z MEN, MZ i GIS będziemy wdrażać kolejne zadania.

Urszula Twardowska
Dyrektor szkoły

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

_______________________________________________________________

Szanowni Rodzice,

W wyniku panującej pandemii warunki naszego życia uległy istotnej zmianie. Są to zmiany, które mogą pogarszać psychiczne funkcjonowanie wielu z nas.
W związku z tym w Ostrowie Wielkopolskim uruchomione zostały dwa numery telefonów, pod którymi specjaliści świadczyć będą pomoc psychologiczną.

Linie telefoniczne są dedykowane zarówno dorosłym,  jak i młodszym mieszkańcom naszego miasta.
Wsparcie można uzyskać pod nr 669 991 530 oraz 669 990 592 od poniedziałku do piątku od godz. 8:00-19:00.

_______________________________________________________________

27 maja 2020

„Mistrz Ortografii”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2019-06-16 | Views: 273

Słowa Janusza Korczaka:

,,Błąd w mowie i piśmie to jak brzydka plama na fotografii matki, którą kochasz"

14 czerwca w Forum Synagoga odbyło się uroczyste podsumowanie XXI  edycji Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii” adresowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Konkurs objęty jest  patronatem Rady Języka Polskiego oraz Pani  Beaty Klimek Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Celem konkursu jest wyrabianie nawyku poprawności ortograficznej i wdrażanie do poprawnej pisowni. Konkurs odbywał  się w III etapach. Treści zadań i dyktanda recenzował profesor Andrzej Markowski. Do pierwszego etapu przystąpiło około 1300 uczniów w trzech kategoriach wiekowych: klasy II – III i IV – VI szkoły podstawowej oraz klasy VII i II – III gimnazjum. Uczestnicy zmierzyli się z dyktandem oraz testem ortograficzno–interpunkcyjnym. Uczeń naszej szkoły Wiktor Zborowski z klasy III b, którego opiekunem jest nauczyciel Renata Wilkowska-Koperdowska, doskonale poradził sobie na każdym etapie z zadaniami konkursowymi i został  laureatem XXI edycji Konkursu Ortograficznego ,,Mistrz Ortografii”. Podczas uroczystego podsumowania, wszystkich uczestników przywitała  Pani Anna Galant, przewodnicząca komisji konkursowych. W tegorocznym podsumowaniu wzięła również udział Pani Anna Grabek Dyrektor Wydziału i Sportu. Gościem specjalnym był profesor Andrzej Markowski – przewodniczący Rady Języka Polskiego w Warszawie, który swoim wykładem na temat etymologii imion uświetnił przebieg uroczystości.

Laureatowi jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

autor: Renata Wilkowska-Koperdowska