Klub Małego Programisty on-line

Szanowni Państwo!

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty

w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 została przedłużona przerwa w nauczaniu stacjonarnym.

Nadal będzie się odbywało nauczanie zdalne.

Ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek zostały przedłużone do 7 czerwca  br.

Podano również planowane terminy egzaminów.

Od 16 czerwca do 18 czerwca - egzamin ósmoklasisty

Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca.

Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca.

Urszula Twardowska

dyrektor szkoły

----------------------------------------------

Szanowni Rodzice!

Informuję, że w każdy wtorek i środę w godzinach od 10.30 do 15.00 istnieje możliwość

wypożyczania uczniom książek ze szkolnej biblioteki.

Od 25. maja do 7. czerwca br. odbywają się w porozumieniu z zainteresowanymi

rodzicami zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów kl. I-III.

Od 1. czerwca do 7. czerwca br. zostaną uruchomione konsultacje dla uczniów

według ustalonego w porozumieniu z zainteresowanymi rodzicami,

uczniami i wychowawcami harmonogramu.

Zaplanowane konsultacje dotyczyć będą przedmiotów: języka polskiego,

matematyki, języka angielskiego i wychowania fizycznego.

Od 1. czerwca br. zostaną uruchomione zajęcia sportowe

w ramach programów SMOK i SKS.

Wszystkie spotkania w szkole odbywają się z zachowaniem i przestrzeganiem

procedur związanych z Covid-19.

W przypadku otrzymania kolejnych wytycznych z MEN, MZ i GIS będziemy wdrażać kolejne zadania.

Urszula Twardowska
Dyrektor szkoły

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

_______________________________________________________________

Szanowni Rodzice,

W wyniku panującej pandemii warunki naszego życia uległy istotnej zmianie. Są to zmiany, które mogą pogarszać psychiczne funkcjonowanie wielu z nas.
W związku z tym w Ostrowie Wielkopolskim uruchomione zostały dwa numery telefonów, pod którymi specjaliści świadczyć będą pomoc psychologiczną.

Linie telefoniczne są dedykowane zarówno dorosłym,  jak i młodszym mieszkańcom naszego miasta.
Wsparcie można uzyskać pod nr 669 991 530 oraz 669 990 592 od poniedziałku do piątku od godz. 8:00-19:00.

_______________________________________________________________

1 czerwca 2020

Połączeni sztuką

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2019-06-12 | Views: 180

We wtorek, 11 czerwca 2019 roku uczniowie klasy czwartej „b” wzięli udział w warsztatach plastycznych w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Uczniowie zapoznali się wybranymi technikami plastycznymi oraz z pojęciami z zakresu sztuk plastycznych. Warsztaty umożliwiły im poznanie historii i klasyfikacji technik graficznych. Młodzież miała możliwość obejrzenia wystawy wybranych grafik ze zbioru muzeum. Ponadto zostały przeprowadzone warsztaty graficzne w technice monotypii. Podczas zajęć warsztatowych z rzeźby uczniowie wykazali się kreatywnością, projektując z gliny proste formy użytkowe.

Zajęcia pozwoliły młodym artystom rozwijać zdolności manualne, wyobraźnię, myślenie przestrzenne. Zdobyta wiedza teoretyczna oraz umiejętności praktyczne pozwolą uczniom na samodzielną realizację zadań z zakresu projektowania graficznego oraz rzeźby. Zajęcia w muzeum zorganizowała Violetta Lebda.