Klub Małego Programisty on-line

Szanowni Państwo!

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty

w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 została przedłużona przerwa w nauczaniu stacjonarnym.

Nadal będzie się odbywało nauczanie zdalne.

Ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek zostały przedłużone do 7 czerwca  br.

Podano również planowane terminy egzaminów.

Od 16 czerwca do 18 czerwca - egzamin ósmoklasisty

Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca.

Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca.

Urszula Twardowska

dyrektor szkoły

----------------------------------------------

Szanowni Rodzice!

Informuję, że w każdy wtorek i środę w godzinach od 10.30 do 15.00 istnieje możliwość

wypożyczania uczniom książek ze szkolnej biblioteki.

Od 25. maja do 7. czerwca br. odbywają się w porozumieniu z zainteresowanymi

rodzicami zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów kl. I-III.

Od 1. czerwca do 7. czerwca br. zostaną uruchomione konsultacje dla uczniów

według ustalonego w porozumieniu z zainteresowanymi rodzicami,

uczniami i wychowawcami harmonogramu.

Zaplanowane konsultacje dotyczyć będą przedmiotów: języka polskiego,

matematyki, języka angielskiego i wychowania fizycznego.

Od 1. czerwca br. zostaną uruchomione zajęcia sportowe

w ramach programów SMOK i SKS.

Wszystkie spotkania w szkole odbywają się z zachowaniem i przestrzeganiem

procedur związanych z Covid-19.

W przypadku otrzymania kolejnych wytycznych z MEN, MZ i GIS będziemy wdrażać kolejne zadania.

Urszula Twardowska
Dyrektor szkoły

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

_______________________________________________________________

Szanowni Rodzice,

W wyniku panującej pandemii warunki naszego życia uległy istotnej zmianie. Są to zmiany, które mogą pogarszać psychiczne funkcjonowanie wielu z nas.
W związku z tym w Ostrowie Wielkopolskim uruchomione zostały dwa numery telefonów, pod którymi specjaliści świadczyć będą pomoc psychologiczną.

Linie telefoniczne są dedykowane zarówno dorosłym,  jak i młodszym mieszkańcom naszego miasta.
Wsparcie można uzyskać pod nr 669 991 530 oraz 669 990 592 od poniedziałku do piątku od godz. 8:00-19:00.

_______________________________________________________________

28 maja 2020

Lekcja muzealna z udziałem młodych dziennikarzy z Siódemki

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2019-06-11 | Views: 186

17 maja grupa uczniów biorących udział w zajęciach dziennikarskich odwiedziła Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Tym razem przygotowano dla nich zajęcia poświęcone godłu Polski oraz temu, jakie mają znaczenie on i herby miast dla narodu i lokalnych społeczności. Najpierw uczniowie wysłuchali ciekawego wykładu dotyczącego historii godła i herbu naszego miasta. Zaprezentowano im także to,  jak zmieniał  się wizerunek Orła Białego na przestrzeni lat. Następnie dziennikarze mogli wykazać się  wiedzą na temat tego, w jakich miejscach i na jakich przedmiotach umieszcza się jego wizerunek. Później wzięli udział w warsztatach plastycznych, podczas których mieli za zadanie wykonanie godła w formie przestrzennej. Choć na początku zadanie wydawało się nie do zrealizowania, wszyscy się go podjęli i wykonali bardzo ładne prace.

Uczniowie wzięli udział  w lekcji muzealnej w ramach projektu, na który pieniądze z Urzędu Miasta pozyskało Stowarzyszenie „Czas dla dzieci”.

autor: J.Dryjańska