Klub Małego Programisty on-line

SZANOWNI PAŃSTWO!

Spotkanie organizacyjne dla rodziców i uczniów
klas pierwszych
odbędzie się 24 sierpnia br. o godz. 17.00 w hali sportowej.

Serdecznie zapraszam
                                            Urszula Twardowska
                                                     dyrektor szkoły

Naszym uczniom i rodzicom życzymy, aby te wakacje były radosne,
słoneczne i bepieczne, by sprzyjały poznawaniu ciekawych miejsc
i zawieraniu nowych przyjaźni.
Życzymy, by był to czas efektywnego wypoczynku,
by wszyscy nabrali sił i zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym.

Dyrektor i Grono Pedagogiczne SP7

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V edycja Konkursu Fotograficznego

„NAJCIEKAWSZE ZAKĄTKI NASZEJ OJCZYZNY”

regulamin

informacja o konkursie

_________________________________________________________

Bądź bezpieczny na wakacjach!

Okres wakacyjny to czas radości, wolności i przygód.
Niestety jest on też często czasem, w którym dzieci i młodzież ulegają różnym wypadkom.
Poniżej znajdują się ważne zasady zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji
na terenie gospodarstwa rolnego.  Zastosuj się do nich, a Twoje wakacje pozostawią w  pamięci
tylko same miłe i radosne wspomnienia.

11 sierpnia 2020

Wycieczka do Giecza i Gniezna klasy V a

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2019-06-09 | Views: 225

Klasa V a wybrała się 7 czerwca wraz z opiekunami na wycieczkę szlakiem wielkopolskich zabytków.

Pierwszym punktem wyprawy był Giecz- miejscowość, której początki szacuje się na VIII wiek. Znajduje się tam Rezerwat Archeologiczny, Muzeum Archeologiczne i wykopaliska z X – XI wieku. Do dzisiejszych czasów przetrwały wały obronne grodu. W Gieczu uczniowie obejrzeli pamiątki po dawnych jego mieszkańcach, mieli możliwość uderzyć w dzwon z XVI wieku. Atrakcją była gra terenowa ,,Żywot człowieka poczciwego”, pieczenie podpłomyków, mielenie zboża w żarnach, tkanie ozdób z przędzy. Kolejnym punktem wycieczki było Gniezno. To miejsce ważne dla początków państwa polskiego. Na Wzgórzu Lecha uczniowie mogli poznać dzieje Mieszka I, jego syna Bolesława Chrobrego, kolejnych władców polskich. Obejrzeli wnętrze Katedry Gnieźnieńskiej, cenne zabytki kryjące się w jej murzach. Do bezcennych pamiątek po minionych wiekach są Drzwi Gnieźnieńskie. Uczniowie obejrzeli sarkofag świętego Wojciecha i poznali  dzieje świętego. Ciekawym miejscem okazały się podziemia katedry i oryginalne wykopaliska z X wieku.  Uwieńczeniem wycieczki było ,,wdrapanie się”  na punkt widokowy mieszczący się na wieży katedry. To ,,tylko” 13 pięter stromymi schodami w górę. Warto było jednak podjąć ten wysiłek, ponieważ widok z wieży był imponujący.    Wycieczka do Giecza i Gniezna miała jeden cel: pokazać młodzieży miejsce, które są kolebką naszego państwa. Dzięki tej wyprawie uczniowie wzbogacili się o wiedzę historyczną, zobaczyli niezwykłe miejsca, przeżyli wspólnie przygodę. Opiekunami dzieci były Grażyna Krolek i Aurelia Paczkowska.

autor: Grażyna Krolek