SZANOWNI PAŃSTWO!

Spotkanie organizacyjne dla rodziców i uczniów
klas pierwszych
odbędzie się 27 sierpnia br. o godz. 17.00 w hali sportowej.

Serdecznie zapraszam

Urszula Twardowska

Informacja - 60 lat Siódemki

Regulamin przyznania honorowego tytułu
Wniosek o przyznanie honorowego tytułu

_____________________________________________________________________________________________________________________

Podręczniki na rok szkolny 2019/2020

SZANOWNI PAŃSTWO!

Spotkanie organizacyjne dla rodziców i uczniów
klas pierwszych
odbędzie się 27 sierpnia br. o godz. 17.00 w hali sportowej.

Serdecznie zapraszam

Urszula Twardowska

Informacja - 60 lat Siódemki

Regulamin przyznania honorowego tytułu
Wniosek o przyznanie honorowego tytułu

Podręczniki na rok szkolny 2019/2020

22 sierpnia 2019

„Z MAMY SIĘ NIE WYRASTA”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2019-06-07 | Views: 111

„Mama jest dla mnie: życiem, nauczycielką, uśmiechem, całym światem, lekiem na złe dni, aniołkiem, wszystkim, wzorem do naśladowania, najlepszą przyjaciółką, najważniejszą osobą na świecie, która mnie wspiera, pomocą w trudnych chwilach, miłością”.

Starali się to wypowiedzieć młodzi artyści, z naszej szkoły i nie tylko, recytacją, piosenką, tańcem, rysunkiem oraz spontaniczną zabawą w spektaklu pt. "Z Mamy się nie wyrasta". Szczególnego kolorytu nadała Schola Dziecięca z Parafii p.w. Ducha Świętego „Iskierki Ducha Świętego”. Widowisko odbyło się 27 maja br. w Ostrowskim Centrum Kultury pod Honorowym Patronatem Księdza Biskupa Edwarda Janiaka oraz Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Pani Beaty Klimek. Powstało ono we współpracy z Zespołem Szkół Muzycznych w Ostrowie Wielkopolskim oraz Zespołem Sakralnym Lumen z Poznania. Patronat medialny nad spektaklem objęła Telewizja Diecezji Kaliskiej „Dom Józefa” i Radio Rodzina, Telewizja „Proart” oraz Dwutygodnik Diecezji Kaliskiej „Opiekun”.

Spektakl pt.: „Z Mamy się nie wyrasta” składał się z dwóch części:

Część pierwsza poświęcona była naszym mamom od pierwszej chwili, kiedy brała nas na ręce, przytulała, do snu kołysała, troszczyła się o nasz rozwój fizyczny, czy duchowy, aż do chwili obecnej, kiedy stajemy się już dorośli. Zostało to wszystko wypowiedziane i wyśpiewane przez naszych artystów, a uświetniła współpraca z Zespołem Szkół Muzycznych w Ostrowie Wielkopolskim pod kierunkiem p. Małgorzaty Handke oraz p. Andrzeja Henryka Bączyka oraz grupy baletowej GWIAZDA pod kierunkiem p. Patrycji Stendery. Z Mamy się nie wyrasta! Matka zawsze pozostanie w naszych sercach, czy młoda, czy starsza, czy bogata, czy biedna. Matka, odda wszystko dla swojego dziecka.  A gdy już życie umęczy ją swoją szarzyzną, zwykła codzienność odbierze siły, gdy cierpienie przygniecie do ziemi, gdy ból rani serce, to niech spojrzy na twarz innej Matki – Maryi, Matki Jezusa, na Jej twarz w bliznach, na Jej smutne oczy…., bo Jej dni na ziemi inne nie były…. Tą drugą część spektaklu uświetnił  występ Dziecięcej Scholi Iskierek Ducha Świętego z Zespołem Sakralnym LUMEN pod kierunkiem p. Zbigniewa Małkiewicza oraz współpracy z Zespołem Szkół Muzycznych w Ostrowie Wielkopolskim.

Ten spektakl nie odbyłby się bez zaangażowania i wsparcia wielu osób dobrej woli. Serdecznie dziękujemy za pomoc p. Katarzynie Czwordon, p. Dagmarze Stodolnej, p. Justynie Wojtkowiak i p. Tobiaszowi Pietrzykowi oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wieczoru, a w szczególności naszym kochanym rodzicom. DZIĘKUJEMY!

Koordynator: Emilia Nowacka