Klub Małego Programisty on-line

Szanowni Państwo!

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty

w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 została przedłużona przerwa w nauczaniu stacjonarnym.

Nadal będzie się odbywało nauczanie zdalne.

Ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek zostały przedłużone do 7 czerwca  br.

Podano również planowane terminy egzaminów.

Od 16 czerwca do 18 czerwca - egzamin ósmoklasisty

Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca.

Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca.

Urszula Twardowska

dyrektor szkoły

----------------------------------------------

Szanowni Rodzice!

Informuję, że w każdy wtorek i środę w godzinach od 10.30 do 15.00 istnieje możliwość

wypożyczania uczniom książek ze szkolnej biblioteki.

Od 25. maja do 7. czerwca br. odbywają się w porozumieniu z zainteresowanymi

rodzicami zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów kl. I-III.

Od 1. czerwca do 7. czerwca br. zostaną uruchomione konsultacje dla uczniów

według ustalonego w porozumieniu z zainteresowanymi rodzicami,

uczniami i wychowawcami harmonogramu.

Zaplanowane konsultacje dotyczyć będą przedmiotów: języka polskiego,

matematyki, języka angielskiego i wychowania fizycznego.

Od 1. czerwca br. zostaną uruchomione zajęcia sportowe

w ramach programów SMOK i SKS.

Wszystkie spotkania w szkole odbywają się z zachowaniem i przestrzeganiem

procedur związanych z Covid-19.

W przypadku otrzymania kolejnych wytycznych z MEN, MZ i GIS będziemy wdrażać kolejne zadania.

Urszula Twardowska
Dyrektor szkoły

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

_______________________________________________________________

Szanowni Rodzice,

W wyniku panującej pandemii warunki naszego życia uległy istotnej zmianie. Są to zmiany, które mogą pogarszać psychiczne funkcjonowanie wielu z nas.
W związku z tym w Ostrowie Wielkopolskim uruchomione zostały dwa numery telefonów, pod którymi specjaliści świadczyć będą pomoc psychologiczną.

Linie telefoniczne są dedykowane zarówno dorosłym,  jak i młodszym mieszkańcom naszego miasta.
Wsparcie można uzyskać pod nr 669 991 530 oraz 669 990 592 od poniedziałku do piątku od godz. 8:00-19:00.

_______________________________________________________________

1 czerwca 2020

„Z MAMY SIĘ NIE WYRASTA”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2019-06-07 | Views: 259

„Mama jest dla mnie: życiem, nauczycielką, uśmiechem, całym światem, lekiem na złe dni, aniołkiem, wszystkim, wzorem do naśladowania, najlepszą przyjaciółką, najważniejszą osobą na świecie, która mnie wspiera, pomocą w trudnych chwilach, miłością”.

Starali się to wypowiedzieć młodzi artyści, z naszej szkoły i nie tylko, recytacją, piosenką, tańcem, rysunkiem oraz spontaniczną zabawą w spektaklu pt. "Z Mamy się nie wyrasta". Szczególnego kolorytu nadała Schola Dziecięca z Parafii p.w. Ducha Świętego „Iskierki Ducha Świętego”. Widowisko odbyło się 27 maja br. w Ostrowskim Centrum Kultury pod Honorowym Patronatem Księdza Biskupa Edwarda Janiaka oraz Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Pani Beaty Klimek. Powstało ono we współpracy z Zespołem Szkół Muzycznych w Ostrowie Wielkopolskim oraz Zespołem Sakralnym Lumen z Poznania. Patronat medialny nad spektaklem objęła Telewizja Diecezji Kaliskiej „Dom Józefa” i Radio Rodzina, Telewizja „Proart” oraz Dwutygodnik Diecezji Kaliskiej „Opiekun”.

Spektakl pt.: „Z Mamy się nie wyrasta” składał się z dwóch części:

Część pierwsza poświęcona była naszym mamom od pierwszej chwili, kiedy brała nas na ręce, przytulała, do snu kołysała, troszczyła się o nasz rozwój fizyczny, czy duchowy, aż do chwili obecnej, kiedy stajemy się już dorośli. Zostało to wszystko wypowiedziane i wyśpiewane przez naszych artystów, a uświetniła współpraca z Zespołem Szkół Muzycznych w Ostrowie Wielkopolskim pod kierunkiem p. Małgorzaty Handke oraz p. Andrzeja Henryka Bączyka oraz grupy baletowej GWIAZDA pod kierunkiem p. Patrycji Stendery. Z Mamy się nie wyrasta! Matka zawsze pozostanie w naszych sercach, czy młoda, czy starsza, czy bogata, czy biedna. Matka, odda wszystko dla swojego dziecka.  A gdy już życie umęczy ją swoją szarzyzną, zwykła codzienność odbierze siły, gdy cierpienie przygniecie do ziemi, gdy ból rani serce, to niech spojrzy na twarz innej Matki – Maryi, Matki Jezusa, na Jej twarz w bliznach, na Jej smutne oczy…., bo Jej dni na ziemi inne nie były…. Tą drugą część spektaklu uświetnił  występ Dziecięcej Scholi Iskierek Ducha Świętego z Zespołem Sakralnym LUMEN pod kierunkiem p. Zbigniewa Małkiewicza oraz współpracy z Zespołem Szkół Muzycznych w Ostrowie Wielkopolskim.

Ten spektakl nie odbyłby się bez zaangażowania i wsparcia wielu osób dobrej woli. Serdecznie dziękujemy za pomoc p. Katarzynie Czwordon, p. Dagmarze Stodolnej, p. Justynie Wojtkowiak i p. Tobiaszowi Pietrzykowi oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wieczoru, a w szczególności naszym kochanym rodzicom. DZIĘKUJEMY!

Koordynator: Emilia Nowacka