Informacja - 60 lat Siódemki

Regulamin przyznania honorowego tytułu
Wniosek o przyznanie honorowego tytułu

_____________________________________________________________________________________________________________________

60 lat „Siódemki”
W dniach 10 i 11 października 2019r. Szkoła Podstawowa nr 7 im. Generała Józefa Bema w Ostrowie Wielkopolskim, obchodzi  jubileusz 60-lecia istnienia.

Z tej okazji zapraszamy wszystkich Absolwentów, Nauczycieli, Pracowników  i Przyjaciół szkoły do udziału w obchodach uroczystości

według poniższego harmonogramu.
Uprzejmie prosimy o telefoniczne potwierdzenie swojej obecności do 1.10.2019 r.  (nr telefonu 62735-99-50)
Urszula Twardowska- dyrektor szkoły

Informacja - 60 lat Siódemki

Regulamin przyznania honorowego tytułu
Wniosek o przyznanie honorowego tytułu

60 lat „Siódemki”

według poniższego harmonogramu.
Urszula Twardowska- dyrektor szkoły

21 września 2019

Nowy projekt w ramach Programu Erasmus +

Categories: | Author: Ewa Bartczak | Posted: 2018-09-24 | Views: 186

Read Count and Play - these skills will take you  a long way

By uczyć ciekawie – kolejny grant na Erasmus + dla ostrowskiej siódemki

Szkoła to nie tylko miejsce, gdzie uczniowie uczą się poszczególnych przedmiotów. Siódemka to miejsce, w którym młodzi ludzie uczą się rozumieć, co czytają, wykorzystywać myślenie matematyczne do rozwiązywania problemów.

Uczą się języków obcych, by porozumiewać się z rówieśnikami z innych krajów. Nauczyciele dbają o to by nie tylko uczyć, ale podejmują różnorodne działania, by uczyć ciekawie. Projekt Erasmus+ „Read Count and Play - these skills will take you a long way” to inicjatywa nauczycieli z sześciu państw (Finlandia, Irlandia, Turcja, Węgry, Portugalia i Polska), która ma na celu zaopatrzenie uczniów w wiedzę, umiejętności i postawy, które ułatwią im sukces w życiu zawodowym. Projekt zyskał akceptację z Komisji Europejskiej, dzięki temu pozyskaliśmy fundusze na realizację przedsięwzięcia. Przez dwa lata 2018-2020 w ramach projektu uczniowie będą tworzyć teksty użytkowe w językach ojczystych i angielskim,  spisywać legendy, zbierać przepisy kulinarne, tworzyć zagadki logiczne, przygotowywać prezentacje o znanych osobistościach, zagrożonych gatunkach. Będą korespondować, odbywać video konferencje, a także wyjeżdżać by zobaczyć jak wyglądają szkoły i życie rówieśników w innych państwach. Grant na realizację projektu pochodzi z Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+. Jest to drugi projekt, na który szkoła pozyskała dofinansowanie. Realizację poprzedniego projektu „No place to hate” szkoła rozpoczęła we wrześniu 2017.