___________________________________________________________________________________________________________________

23 lutego 2020

,,ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2018-09-13 | Views: 292

13 września  dzieci z klasy IIB i IIIB  uczestniczyły w edukacyjnej wycieczce do Przygodziczek. Tematem wycieczki było ,,Święto pieczonego ziemniaka”.

Uczniowie poznali historię ziemniaka, wzięli udział w konkursie „zgaduj – zgadula”- jakie potrawy możemy zrobić z ziemniaków? Dzieci uczestniczyły również w konkurencjach sportowych z ziemniakami oraz zajęciach plastycznych. Dużą atrakcją była przejażdżka bryczką  po lesie. Na koniec spotkania  odbyło się wspólne ognisko z degustacją pieczonych  kiełbasek i ziemniaków. Na pożegnanie każde dziecko otrzymało drobny upominek.

autor: Renata Wilkowska-Koperdowska