Informacja - 60 lat Siódemki

Regulamin przyznania honorowego tytułu
Wniosek o przyznanie honorowego tytułu

_____________________________________________________________________________________________________________________

60 lat „Siódemki”
W dniach 10 i 11 października 2019r. Szkoła Podstawowa nr 7 im. Generała Józefa Bema w Ostrowie Wielkopolskim, obchodzi  jubileusz 60-lecia istnienia.

Z tej okazji zapraszamy wszystkich Absolwentów, Nauczycieli, Pracowników  i Przyjaciół szkoły do udziału w obchodach uroczystości

według poniższego harmonogramu.
Uprzejmie prosimy o telefoniczne potwierdzenie swojej obecności do 1.10.2019 r.  (nr telefonu 62735-99-50)
Urszula Twardowska- dyrektor szkoły

Informacja - 60 lat Siódemki

Regulamin przyznania honorowego tytułu
Wniosek o przyznanie honorowego tytułu

60 lat „Siódemki”

według poniższego harmonogramu.
Urszula Twardowska- dyrektor szkoły

21 września 2019

Lekkoatletyka dla każdego

Categories: | Author: Ewa Bartczak | Posted: 2018-09-11 | Views: 187

Ogólnopolski Program

„Lekkoatletyka dla każdego” to ogólnopolski program, którego głównym celem  jest promocja aktywności fizycznej wśród dzieci,  poprawa motoryki i kondycji oraz upowszechnienie lekkiej atletyki w szkołach.

Jest to wyjątkowa propozycja przeznaczona dla wszystkich grup wiekowych. Dzięki finansowaniu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, zaangażowaniu jednostek samorządu terytorialnego oraz wsparciu sponsorów: firmy Nestlé Polska i PKN Orlen wszystkie zajęcia w programie są bezpłatne i przeznaczone dla  dzieci
z terenu miasta. Zajęcia dla dzieci w klasach I-III  odbywają się w naszej szkole w każdy wtorek od godz. 17.00 do 18.30. Prowadzi je instruktor PZLA Pani Kamila Grzegorowska.Dzieciom proponowane są lekkoatletyczne zajęcia ruchowe. Trenerzy współpracujący z najmłodszymi uczestnikami programu LDK! prowadzą zajęcia, w trakcie których dzieci w formie zabawy zaczynają swoją przygodę z lekką atletyką. Zarówno sprzęt, jak i proponowane ćwiczenia są dostosowane do wieku i możliwości motorycznych dziecka.
Zajęcia dla klas IV-VI odbywają się w poniedziałki, środy i piątki  od godz. 17.30 do 19.00 na Stadionie LA  ul. Kusocińskiego 1 i prowadzi je instruktor PZLA Pan Michał Walczak.Uczniom w tym wieku zapewniony jest powszechny dostęp do systematycznych zajęć sportowych oraz udział w cyklu testów i zawodów lekkoatletycznych. Jest to również pierwszy etap selekcji i naboru najmłodszych zawodników oraz identyfikacji talentów.
Oprócz regularnych ćwiczeń, program Lekkoatletyka dla każdego! przewiduje również organizację imprez, zawodów szkolnych i międzyszkolnych, w których dzieci bawią się na sportowo, rywalizują z rówieśnikami, ale mają też okazję spotkać się z gwiazdami sportu, utytułowanymi polskimi lekkoatletami, takimi jak: PawełFajdek, Anita Włodarczyk, Piotr Małachowski.
Siódemka  jest jedną z dwóch ostrowskich szkół, które przystąpiły do tego programu. Zachęcamy serdecznie wszystkie dzieci do wspólnej zabawy podczas rozwijania swoich pasji i sprawności.

Przyjdź! Zobacz! Spróbuj! Być może to właśnie Ty zostaniesz Mistrzem!

ULOTKA