____________________________________________________________________________________________________________________

  

                     

                                                                                          

 

___________________________________________________________________________________________________________________

  

 

_______________________________________________________________________________________________________________

23 lutego 2020   
 AKTUALNOŚCI
................................................................................................................................................................................

Lekkoatletyka dla każdego

Categories: | Author: Ewa Bartczak | Posted: 2018-09-11 | Views: 240

Ogólnopolski Program

„Lekkoatletyka dla każdego” to ogólnopolski program, którego głównym celem  jest promocja aktywności fizycznej wśród dzieci,  poprawa motoryki i kondycji oraz upowszechnienie lekkiej atletyki w szkołach. 

 

Jest to wyjątkowa propozycja przeznaczona dla wszystkich grup wiekowych. Dzięki finansowaniu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, zaangażowaniu jednostek samorządu terytorialnego oraz wsparciu sponsorów: firmy Nestlé Polska i PKN Orlen wszystkie zajęcia w programie są bezpłatne i przeznaczone dla  dzieci
z terenu miasta. Zajęcia dla dzieci w klasach I-III  odbywają się w naszej szkole w każdy wtorek od godz. 17.00 do 18.30. Prowadzi je instruktor PZLA Pani Kamila Grzegorowska.Dzieciom proponowane są lekkoatletyczne zajęcia ruchowe. Trenerzy współpracujący z najmłodszymi uczestnikami programu LDK! prowadzą zajęcia, w trakcie których dzieci w formie zabawy zaczynają swoją przygodę z lekką atletyką. Zarówno sprzęt, jak i proponowane ćwiczenia są dostosowane do wieku i możliwości motorycznych dziecka.
Zajęcia dla klas IV-VI odbywają się w poniedziałki, środy i piątki  od godz. 17.30 do 19.00 na Stadionie LA  ul. Kusocińskiego 1 i prowadzi je instruktor PZLA Pan Michał Walczak.Uczniom w tym wieku zapewniony jest powszechny dostęp do systematycznych zajęć sportowych oraz udział w cyklu testów i zawodów lekkoatletycznych. Jest to również pierwszy etap selekcji i naboru najmłodszych zawodników oraz identyfikacji talentów.
Oprócz regularnych ćwiczeń, program Lekkoatletyka dla każdego! przewiduje również organizację imprez, zawodów szkolnych i międzyszkolnych, w których dzieci bawią się na sportowo, rywalizują z rówieśnikami, ale mają też okazję spotkać się z gwiazdami sportu, utytułowanymi polskimi lekkoatletami, takimi jak: PawełFajdek, Anita Włodarczyk, Piotr Małachowski.
Siódemka  jest jedną z dwóch ostrowskich szkół, które przystąpiły do tego programu. Zachęcamy serdecznie wszystkie dzieci do wspólnej zabawy podczas rozwijania swoich pasji i sprawności.

Przyjdź! Zobacz! Spróbuj! Być może to właśnie Ty zostaniesz Mistrzem!

 ULOTKAReturn
  Szukaj   

 

_____________________

Opieka stomatologiczna

--------------------------------------------

______________________

 

______________________

 

Zapisz dziecko
do szkoły

______________________

 

______________________

 

 

______________________

 

 Egzamin

ósmoklasisty

 

Arkusze pokazowe

______________________

 

 

______________________

 

 ______________________

 

Warto zobaczyć

 

 ______________________

 

 ______________________