16 października 2018

Międzyszkolny konkurs „Jestem bezpieczny na drodze”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2018-05-13 | Views: 89

W środę 9 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się Międzyszkolny konkurs pt. Jestem bezpieczny na drodze.

W konkursie tym rywalizowali uczniowie  klas III z ostrowskich podstawówek. Naszą szkołę reprezentowali: Marianna Kryjom, Nikodem Strąk i  Dawid  Suś,  uczniowie klasy III e – zwycięzcy eliminacji  szkolnych. Uczestnicy musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością przepisów ruchu drogowego, znaków drogowych i bezpieczeństwem na drodze oraz udzielaniem  pierwszej pomocy.  Po miłym przywitaniu przez Dyrekcję szkoły,  kapitanowie startujących drużyn wylosowali nazwiska nauczycieli, którzy opiekowali się nimi podczas kolejnych zadań konkursowych. Jednym z nich było rozwiązywanie testu z wiedzy. Kolejnym zadaniem było udzielanie poprawnych odpowiedzi na wylosowane pytania, które ukryte były pod numerami umieszczonymi na kole fortuny. Następnie należało dokładnie i bezbłędnie pokonać tor sprawnościowy na rowerze. Uczestnicy konkursu musieli przejechać przez bramkę, jechać slalomem i wykonać ósemkę. Na koniec trzeba było wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy.  Drużyna uczniów z naszej szkoły spisała się wspaniale i zajęła III miejsce.

Gratulujemy im  sukcesu! Życzymy bezpieczeństwa na drodze.

autor: Maria Kuczer-Dobiszewska