16 października 2018

Spotkanie na „wiejskim podwórku”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2018-04-22 | Views: 118

Uczniowie z klasy I a zaprosili na wspólne zajęcia sześciolatków z grupy „Promyczki” z Przedszkola nr 13.

Po powitaniu i wzajemnej prezentacji „wyruszyli” na spotkanie ze zwierzętami, które przebywały w gospodarstwie babci i dziadka Julki.  Tam rozwiązywali zagadki i rozpoznawali zwierzęta. Polowali na ssaki i ptaki. Określali charakterystyczne cechy dla ptaków i ssaków.  Nazywali członków rodzin wymienionych zwierząt, a także rozpoznawali i naśladowali głosy napotkanych zwierząt. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa pt. „Jakim zwierzęciem jestem?”. Za każde prawidłowo wykonane zadanie otrzymywali znaczek z uśmiechniętą buźką. Zebrali ich wiele. Kiedy wspólna praca dobiegła końca goście wyrazili swoje zadowolenie za pomocą sygnalizatora (uśmiechnięta buzia). Na zakończenie spotkania pierwszoklasiści odznaczyli gości „ Orderem Uśmiechu”,  który był nagrodą i podziękowaniem za wspólną pracę. Natomiast goście obdarowali gospodarzy słodkim upominkiem. Zajęcia pokazały, że w szkole też uczymy się poprzez zabawę i działanie, a praca w grupach jest łatwiejsza i daje dużo zadowolenia.

autor: Dorota Lebda