16 października 2018

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2018-04-22 | Views: 168

Jesteśmy „eko"!

Segregujesz świat ratujesz!

Pod takim hasłem uczniowie z „Siódemki” przygotowali ekologiczne spotkanie z okazji Dnia Ziemi. Stale pogarszający się stan środowiska naturalnego jest znaczny i w głównej mierze jest wynikiem działalności człowieka. Uczniowie klasy szóstej „a” oraz szóstej „d” przygotowali apel, podczas którego zachęcili swoich rówieśników do życia w harmonii z naturą oraz do konieczności jej ochrony. Ten szczególny dzień uczniowie rozpoczęli od praktycznych działań na rzecz ochrony środowiska. Przedstawiciele klas wzięli udział w akcji sadzenia krzewów, tworząc zielony zakątek na terenie szkoły, którego wzrost będą mogli obserwować przez następne lata. Święto Ziemi poprzedzone było szkolnym konkursem wiedzy przyrodniczo-ekologicznej, którego wyniki uczniowie poznali podczas apelu. Obchodom towarzyszył konkurs plastyczny pod hasłem „Eko-rzeźba”, który skierowany był do uczniów klas IV – VI. Jego zadaniem było skłonienie uczestników w poszukiwaniu nowych możliwości wykorzystania surowców wtórnych, poprzez ich twórcze zastosowanie. Młodzi artyści-ekolodzy zaprojektowali i wykonali w formie przestrzennej małe dzieła sztuki, do przygotowania, których posłużyły im w całości materiały wtórne, takie jak baterie, folia, nakrętki, zużyte płyty CD, kartoniki, butelki, rurki PCV…. Uczniowie wykazali się pomysłowością i kreatywnością wykorzystując odpady i nadając im nowy wymiar. Podczas spotkania nie zabrakło konkurencji sportowo-ekologicznych w trakcie, których uczniowie wykazali się sprawnością fizyczną oraz umiejętnością segregacji odpadów. Przedstawiciele klas układali „węża ekologicznego” z baterii, które były biletem wstępu na ekologiczne spotkanie. Bezkonkurencyjna okazała się klasa szósta „a”, która ułożyła najdłuższego węża. Zebrane surowce zostaną przekazane do ZOiGO „MZO”. Dyrektor szkoły pani Urszula Twardowska, która uczestniczyła w uroczystości, wręczyła uczniom nagrody i dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców. Każdy z nas winien czuć się odpowiedzialny za los Ziemi i pamiętać, że jesteśmy jedynie chwilowym użytkownikiem naszej planety i mamy obowiązek przekazać ją, następnym pokoleniom.. Uroczystość została przygotowana przez panią Małgorzatę Wieczorek i panią Violettę Lebdę.