13 grudnia 2018

Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny Przyłapani na czytaniu

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2018-03-25 | Views: 173

W dniu 19 marca odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego, organizowanego przez Szkołę Podstawową Uczniów Kreatywnych Spółdzielni Oświatowej pt. Przyłapani na czytaniu.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań artystycznych wśród uczniów oraz promocja i popularyzacja czytelnictwa. Wśród uczniów naszej szkoły również mamy wspaniałych przyszłych fotografów, którzy uchwycieli na swoich zdjęciach nie tylko osoby czytające książki w nietypowych miejscach i sytuacjach, ale również swoich czworonożnych przyjaciół. Ocenie jury podlegały zarówno wartości treściowe, czyli odpowiedni dobór tematu, jak również wartości plastyczne prac polegające na właściwym doborze techniki oraz wysokich walorach artystycznych prac. Uczniowi naszej szkoły również udało się udowodnić, że czytanie może być świetną rozrywką. Paweł Terajewicz, uczeń kalsy III d, zajął II miejsce w tym konkursie. Przypomniał nam, jaką satysfakcję może dać szperanie między regałami w księgarni czy bibliotece, trzymanie w dłoni książki i odkrywanie z nią nowej, nieznanej rzeczywistości.

autor: Iwona Kasperek