13 grudnia 2018

Sukces młodych recytatorek z „Siódemki”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2018-03-22 | Views: 151

Śmieje się brokuł, cieszy się gruszka, że co dzień trafiają do twojego brzuszka”, pod takim hasłem odbył się III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III w Publicznej Szkole Podstawowej Sióstr Salezjanek.

Uczestnicy konkursu przygotowali wiersze o tematyce promującej zdrowy styl życia, właściwe odżywianie, a także zachęcające do aktywności fizycznej. Naszą szkołę reprezentowały Helena Popiel z klasy I a, Amelia Świtała z klasy II b oraz Marianna Kryjom z klasy III e. Nasze recytatorki godnie reprezentowały szkołę. Ich prezentacje recytatorskie zdobyły uznanie komisji konkursowej, która doceniła talent oraz umiejętności recytatorskie naszych przedstawicielek. Laureatką konkursu na poziomie klas pierwszych została Helenka Popiel a wyróżnienie zdobyła Marianna Kryjom.  Dodatkową atrakcją konkursu było spotkanie z ostrowską poetką panią Eugenią Zawidzką, która odczytała swoje wiersze o tematyce zgodnej z hasłem tegorocznego konkursu. Naszym dziewczynkom gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach z poezją.

autor: Dorota lebda