26 kwietnia 2018

Lekcja matematyki ze "Słoneczkami"

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2018-03-22 | Views: 57

W dniu 20 marca br. klasa III e gościła na zajęciach przedszkolaków z Przedszkola im. Sindbada Żeglarza w Ostrowie Wielkopolskim.

Uczniowie pokazali jak się uczą, bawią i rozwijają swoje pasje w naszej szkole. W czasie spotkania wyznaczaliśmy sumy , a wyniki zaznaczaliśmy na osi liczbowej. Dzieci rysowały zbiory z określoną liczbą elementów i łączyły je z właściwym miejscem na osi liczbowej. Dużą atrakcją, zarówno dla gości jak i trzecioklasistów, były gry i zabawy matematyczne np. gra w klasy, rzuty kostką do gry, matematyczna gąsienica oraz zadania związane z osią liczbową. Jako podsumowanie dzieci z grupy "Słoneczka" rysunkiem wyraziły swoje odczucia związane z pierwszą w swoim życiu lekcją matematyki w szkole.

Serdecznie zapraszamy do "Siódemki" już we wrześniu.

autor: Dagmara Stodolna