13 grudnia 2018

Zadanie projektu edukacyjnego „Wielkopolska moją małą Ojczyzną” – Popołudnie z pędzelkiem

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2018-03-22 | Views: 186

Rodzinne malowanie

Mały Samorząd Uczniowski realizuje w bieżącym roku szkolnym projekt edukacyjny pt. „Wielkopolska moją małą Ojczyzną”.

Celem przedsięwzięcia jest poznanie przez uczniów historii, kultury naszego miasta i regionu, poszanowanie dziedzictwa kulturowego i rozwijanie umiejętności artystycznych. Do tej pory zrealizowano już wizytę w Urzędzie miasta i spotkanie z wiceprezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Ewą Matecką, wykonanie przez uczniów słowników gwary wielkopolskiej, zapoznanie dzieci na lekcjach ze sławnymi ostrowianinami. Wielkopolska jest pięknym i ciekawym regionem, który warto poznać i wybrać się na wypoczynek i rekreację. Miejsca wypoczynku to wdzięczny temat malarski, więc stał się on  kolejnym zadaniem projektu. Zadanie to realizowały rodziny, czyli dzieci z rodzicami, bądź innymi członkami rodziny. Dnia 21 marca 2018 r. po południu do szkoły przybyły dzieci w towarzystwie mam, tatusiów i  starszego rodzeństwa, aby wziąć udział w rodzinnym malowaniu pt. „Popołudnie z pędzelkiem”. Zespoły rodzinne przedstawiały miejsca wypoczynku różnymi technikami – kredką, ołówkiem i farbami. Na obrazach można zobaczyć nasze Piaski –Szczygliczkę, Antonin, parki, a nawet Biskupin. Podczas malowania rodzice mogli napić się kawy, a dzieci soczku. Każdy zespół otrzymał też pamiątkowy dyplom – podziękowanie za udział w „Popołudniu z pędzelkiem”. Na zakończenie zrobiono wspólną pamiątkową fotografię, a piękne prace ozdobiły szkolny korytarz. W rodzinnym malarskim spotkaniu wzięła także udział wicedyrektor szkoły Bogna Roszyk.

Opiekunki Małego Samorządu Uczniowskiego Dorota Lebda i Alicja Baranek serdecznie dziękują rodzicom za liczne przybycie i poświęcenie dla szkoły własnego wolnego czasu.