27 maja 2018

XXII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2018-03-06 | Views: 154

05 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Nowych Skalmierzycach odbył się powiatowy etap Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce.

Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów: Julia Tomalak, Anna Walczak, Gabriela Krakowska, Faustyna Blandzi, Max Linkowski, Zuzanna Greber, Agata Grobelna i Xavier Stróżyk. W czasie zmagań konkursowych wykazali się oni dużą wiedzą na temat naszego regionu, odpowiadali na pytania związane z gwarą wielkopolską, powstaniem wielkopolskim, zabytkami i przyrodą naszego regionu, a także prezentowali sylwetki wybitnych Wielkopolan. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na początku przyszłego tygodnia. Uczniów do konkursu przygotowała pani Małgorzata Wieczorek.

autor: Małgorzata Wieczorek