14 sierpnia 2018

Drugi etap MISTRZA ORTOGRAFII

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2018-03-05 | Views: 131

Po raz dwudziesty odbywa się w tym roku szkolnym konkurs o tytuł MISTRZA ORTOGRAFII.

Jego organizatorami są: Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa Uczniów Kreatywnych Spółdzielni Oświatowej i Ostrowskie Towarzystwo Naukowe. Patronat nad konkursem objęła Rada Języka Polskiego i Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. 1 lutego odbył się etap szkolny konkursu, który miał formę dyktanda. Drugi etap odbędzie się 9 marca i uczestnicy  przystąpią do rozwiązania testu. Szkołę Podstawową nr 7 będą reprezentowali następujący uczniowie: Antonina Farley z klasy V s, Wiktoria Jaśkowiak z klasy VI c, Tobiasz Gosławski z klasy VI a, Nikola Świątek z klasy VI c i Wiktor Bamberski z klasy V b. Przed naszymi reprezentantami zadanie, które wymaga doskonałej znajomości  zasad polskiej ortografii. Trzymamy kciuki!