27 maja 2018

Warsztaty dziennikarskie

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2018-03-03 | Views: 67

Już po raz trzeci w czasie ferii zimowych zostały zorganizowane zajęcia dziennikarskie.

Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem: "Formy komunikatów dziennikarskich". Celem warsztatów było uświadomienie uczniom za pomocą czego oddziałują na nas przekazy płynące z mass mediów i oczywiście dobra zabawa. Jak zwykle frekwencja dopisała. W czasie trzygodzinnych warsztatów uczestnicy poznali rodzaje mediów, utrwalili wiedzę o podstawowych  gatunkach dziennikarskich. Następnie  porównywali środki, za pomocą których przekazywane są nam informacje za pośrednictwem czasopism, radia, telewizji oraz internetowych portali informacyjnych. Druga część warsztatów rozpoczęła się od spaceru, podczas którego uczestnicy pod okiem prowadzącej szukali tematu do własnego newsa. Po powrocie zmierzyli się z zadaniem nagrania własnej informacji radiowej. Organizacja warsztatów była możliwa dzięki wsparciu Stowarzyszenia „Czas dla dzieci”.

J.Dryjańska