Europejskie Spotkanie Wigilijne 2018 - FILM

Kolejne sukcesy, nagrody w Powiatowym Konkursie Literackim

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2018-03-01 | Views: 194

„WALENTYNKOWY WIERSZ MIŁOSNY”

28 lutego odbyło się podsumowanie 15 edycji powiatowego konkursu literackiego organizowanego przez Bibliotekę Publiczną im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Organizatorom konkursu zależy na uwrażliwieniu na piękno języka i zachęceniu do czytania poezji, a nawet jej samodzielnego tworzenia. Uczestników nagrodzono w kilku kategoriach wiekowych. Uczniowie naszej szkoły:  Julia Tomalak z klasy V s zajęła I miejsce za wiersz Miłość jest wszędzie, a Maksymilian Gabrysiak- Dzielicki z klasy V b otrzymał II miejsce za wiersz Walentynkowe dni. W wierszach młodych autorów jury doceniło oryginalność pomysłu i bogactwo środków stylistycznych.

autor: Danuta Żywica