14 sierpnia 2018

Dzień Drzwi Otwartych 2018

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2018-02-28 | Views: 236

„Siódemka” to najlepszy wybór dla Twojego dziecka!"

Szkoła Podstawowa nr 7 gościła w swoich murach dzieci z ostrowskich przedszkoli.

Rodziców oraz przeszłych pierwszoklasistów powitała pani dyrektor Urszula Twarowska, która w przygotowanej prezentacji multimedialnej zaprezentowała ofertę edukacyjną placówki, bogatą bazę dydaktyczną, różnorodność zajęć pozalekcyjnych oraz osiągnięcia uczniów. Było to okazja do spotkania z przyszłymi wychowawcami oraz nauczycielami. Wśród licznych atrakcji czekających tego dnia na dzieci i ich rodziców były pokazy sportowe uczniów „Siódemki”. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli i pod okiem starszych koleżanek i kolegów, rozwiązywały quizy poznając słówka z języka angielskiego, miały okazję zostać „małymi odkrywcami” oglądały eksperymenty chemiczne, brały udział w warsztatach plastycznych. W pracowni informatycznej sprawdziły swoje umiejętności korzystania z komputerów, uczestniczyły w zabawach interaktywnych. Bawiły się z chustą animacyjną oraz mogły zaprezentować swoją kondycję podczas ćwiczeń lekkoatletycznych, rzutów do celu, zabaw z piłkami „eduball”. Przygotowały zdrowe owocowe szaszłyki, które następnie z apetytem zjadły. Wszystkie przygotowane zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Rodzice zwiedzając salę zabaw, salę gimnastyczną, świetlicę, sale lekcyjne, zwracali uwagę na bogatą bazę dydaktyczną. Każde dziecko opuszczające mury „Siódemki” otrzymało balon oraz odznakę przyjaciela szkoły. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem i z pewnością ułatwiło rodzicom podjęcie decyzji, jaką jest wybór szkoły dla ich dziecka … a zatem do zobaczenia we wrześniu.