27 maja 2018

„Rzepka” dla Babci i Dziadka

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2018-02-13 | Views: 146

W ostatnim tygodniu przed feriami uczniowie klasy pierwszej „a” zaprosili do naszej szkoły swoich bliskich – babcie i dziadków, aby pokazać im inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”.

Młodzi wykonawcy mogli sprawdzić się w roli aktorów. Całość przekazu słownego dopełniły ciekawe stroje i rekwizyty. W trakcie uroczystości uczniowie złożyli seniorom szczere życzenia zgodne z kolejnością liter w alfabecie, zaśpiewali piosenki, a także wręczyli własnoręcznie wykonane pudełka z serduszkami oraz laurki. Z wielką radością obserwowali  swoje babcie i dziadków, którzy szukali własnych portretów wykonanych przez wnuczęta. Wszystkim gościom udało się rozpoznać swoją podobiznę. Spotkanie to sprzyjało zacieśnianiu więzi rodzinnych oraz uczyło szacunku i empatii dla osób starszych.

autor: Dorota Lebda