____________________________________________________________________________________________________________________

  

                    

 

          

 

______________________________________________________________________________________________________________________

  

______________________________________________________________________________________________________________________

 

13 grudnia 2018   
 AKTUALNOŚCI
................................................................................................................................................................................

IV Ostrowskie Warsztaty Taneczno – Wokalne

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2017-12-19 | Views: 221

 

9 grudnia 2017r. w naszej szkole oraz parafii p.w. Ducha Świętego odbyły się dla dzieci i rodziców IV Ostrowskie Warsztaty Taneczno – Wokalne pt.: „Z Mamy się nie wyrasta” prowadzone przez wspólnotę „Mocni w Duchu” z Łodzi.

 

 

 Dzieci miały okazję uczestniczyć w 4 warsztatach zdobywając różne umiejętności: 

taniec -  Matka Boża Fatimska, modli się i wstawia za nami.

flagi - Matka Boża Królowa, która walczy, miażdży głowę węża.

fitness - Matka Jezusa, która się bawi, uczy z Jezusem, rozwija pasje, wygłupia.

śpiew - Matka Boża Cierpliwie Słuchająca, która słucha naszych słów.

W tańcu dzieci poznawały podstawowe kroki do dwóch pieśni opowiadających o pokorze, wierze, modlitwie i mądrości Maryi; jednocześnie modląc się, aby ich ziemskie mamy miały także cnoty, jak Maryja.

Warsztat flagowy poprowadziło dwóch młodych chłopaków ze wspólnoty „Młodość – lubię to”, na którym aktywizowali dzieci przez zabawy ruchowe, które stały się metaforą walki. Trzymając flagę w ręku możemy wyobrazić sobie, że trzymamy miecz, którym wygrywamy różne walki w naszym życiu. Maryja była bardzo waleczna - jest tą, którą miażdży głowę węża. Dzięki temu warsztatowi dzieci odkrywały Matkę Bożą jako Królową, która się nie boi i jest bardzo waleczna. Warsztat fitness, to odważne zaproszenie do ćwiczenia z Matką Bożą. Dzieci zastanawiały się w tym warsztacie, czy Matka Boża mogłaby ćwiczyć? Odpowiedzi były bardzo różne. Zainteresowaniem cieszyła się bitwa balonowa oraz pisanie listów do mamy. Dzieci dziękowały mamom za ich obecność, za pomoc w odrabianiu lekcji, za wyrozumiałość.  W listach znajdowały się także różne prośby. Najczęściej powtarzana to ta, aby mama spędzała ze mną więcej czasu. Warsztat - wokalny uczestnicy mogli udoskonalić śpiew pod fachowym okiem s. Lucyny Bieńkowskiej, która pokazała, w jaki sposób możemy uwielbiać Boga i zwracać się do Maryi z różnymi sprawami, wyrażając to poprzez śpiew.

   W godzinach popołudniowych odbył się także warsztat, spotkanie dla rodziców. Poświęcone ono było relacjom rodzica z dzieckiem. Uczestnicy rozważali problem, w jaki sposób rozdzielają czas w ciągu tygodnia, jakimi świadkami wiary w Boga są rodzice dla dzieci. Całość warsztatu zakończyła się napisaniem listu do dziecka, jako najlepszego prezentu na I Komunię świętą. Podsumowaniem warsztatu „Z Mamy się nie wyrasta” była uroczysta  Msza św. pod kierunkiem ks. Macieja Wyzujaka – proboszcza  parafii p.w. Ducha Świętego oraz ks. Waldemara Willaka – proboszcza parafii p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej. Podczas Eucharystii słowo Boże wygłosił ks. Łukasz Poczekaj. Liturgię przygotowały ostrowskie rodziny, których dzieci przygotowują się do I komunii świętej.

   Serdeczne podziękowania dla Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 7: p. Urszuli Twardowskiej i p. Małgorzaty Mizernej, proboszcza parafii p.w. Ducha Świętego Macieja Wyzujaka, rodzicom i nauczycieli, którzy pomogli w realizacji zadania, składa koordynator IV Warsztatów Taneczno – Wokalnych „Z Mamy się nie wyrasta” Emilia Nowacka.

autor: Emilia Nowacka

Galeria - zobacz 

 Return
  Szukaj   

 

______________________

 

______________________

 

______________________

 

Zapisz dziecko
do szkoły

______________________

 

______________________

 

 

______________________

 

 Egzamin

ósmoklasisty

 

Arkusze pokazowe

______________________

 

 

______________________

 

Godziny do dyspozycji
rodziców


 ______________________

 

 ______________________

 

Warto zobaczyć

 

 ______________________

 

 ______________________