20 września 2018

VII Ostrowski Dzień Wolontariusza

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2017-12-12 | Views: 276

„Otwórz oczy, wyciągnij rękę, pomóż!”

Dzień wolontariusza jest okazją, aby w szczególny sposób podziękować wszystkim wolontariuszom za ich bezinteresowną pracę.

We wtorek 12 grudnia 2017 roku w ostrowskim Forum Synagoga odbyły się miejskie obchody Dnia Wolontariusza, które zorganizowane zostały już po raz siódmy. Tegoroczne spotkanie odbyło  się pod hasłem: „Otwórz oczy, wyciągnij rękę, pomóż!” Podczas uroczystej gali zostały zaprezentowane działania ostrowskich Szkolnych Kół Wolontariatu, ciekawe akcje charytatywne we współpracy z Fundacjami oraz Stowarzyszeniami oraz różne formy wolontariatu w różnych środowiskach, w różnych grupach wiekowych. Podczas spotkania zostały wręczone statuetki Ostrowskiego Wolontariusza Roku, jako uznanie za zaangażowanie w pracę na rzecz innych ludzi. Uroczystość uświetnił występ artystyczny wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 7, którzy zachęcali do  angażowania się w wielorakie działania oraz poświęcenia swojego czasu oraz umiejętności w celu niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.