20 września 2018

Uczniowie „Siódemki” na Festiwalu „Ale kino!”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2017-12-08 | Views: 242

Grupa piętnastu uczniów z ostrowskiej „Siódemki” pod opieką pani Marty Przybylskiej wyjechała 5 grudnia do Poznania, aby uczestniczyć w 35. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza „Ale kino!”.

Bilety zostały sfinansowane przez Bank PKO BP. Nasza szkoła jako jedyna została wyróżniona wśród ostrowskich szkół, za aktywną działalność na rzecz promocji oszczędzania wśród uczniów w ramach programu SKO. Bilety trafiły do laureatów Szkolnego Konkursu „Skarbonka SKO”.  Uczestnicy festiwalu mieli okazję obejrzeć film „Na kółkach” w reżyserii Mauro D’addio. Podczas seansu widzom towarzyszył lektor (dziennikarz z Radia Poznań), który na żywo czytał tłumaczenie z języka portugalskiego na język polski. Wycieczka okazała się niezwykłym przeżyciem dla młodych widzów.

autor: Marta Przybylska