16 stycznia 2018

Wspaniały sukces plastyczny uczennicy klasy szóstej „a” Natalii Pokrywy

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2017-12-06 | Views: 127

„Moja bezpieczna droga do szkoły" to konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych z regionu południowej Wielkopolski.

Organizatorami był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w Kaliszu oraz Wydział Ruchu Drogowego KMP w Kaliszu. Celem konkursu była profilaktyka bezpieczeństwa wśród uczniów, jako uczestników ruchu drogowego oraz szerzenie wśród dzieci znajomości elementarnych przepisów ruchu drogowego. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej techniką collage na temat zasad i przepisów ruchu pieszych i rowerzystów. Prace konkursowe Julii Jezierskiej z klasy pierwszej „b” oraz uczennicy klasy szóstej „a" Natalii Pokrywy zostały zakwalifikowane do II etapu. W dniu 4 grudnia 2017 roku w ODN w Kaliszu obył się finał konkursu. Ponad stu uczestników zmagało się z plastyczną interpretacją fragmentu tekstu o bezpieczeństwie na drodze. Dużym sukcesem zakończył się udział wychowanki Violetty Lebdy. W kategorii klas IV – VII, Natalia Porywa znalazła się w gronie trojga laureatów i zajęła III miejsce. Nagrodzona praca przykuwała uwagę przemyślaną kompozycją, szeroką gamą zastosowanych barw oraz interpretacji tematu, który okazał się bardzo inspirujący.

Natalii gratulujemy zdolności plastycznych i wiedzy  o bezpieczeństwie!