10 grudnia 2018

Niech wszyscy mają święta

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2017-12-04 | Views: 168

„Przestańmy nareszcie kręcić się wokół siebie, a pomyślmy o niesieniu pomocy innym.”

Stefan Wyszyński

Wolontariusze z klasy szóstej „a” angażują się w wiele akcji charytatywnych.

Tym razem włączyli się w akcję „Niech wszyscy mają święta”, której inicjatorem jest Telewizja Kablowa PRO-ART, a współorganizatorem Stowarzyszenie Konferencji św. Wincenta a Paulo. W pierwszy piątej i pierwszą sobotę grudnia pełnili dyżur w markecie DINO przy ulicy Krotoszyńskiej. Zadaniem młodych wolontariuszy było zachęcanie kupujących do zakupienia dodatkowych produktów z przeznaczeniem dla osób potrzebujących. Z godziny na godzinę stojący kosz obok kasy robił się pełniejszy dzięki zaangażowaniu Wiktorii Bartkowiak, Moniki Deruckiej, Tobiasza Gosławskiego, Oliwii Kinastowskiej, Wiktorii Klupieć, Natalii Pokrywy, Oli Przybylskiej, Dagmary Przybył, Nikodema Rachwalskiego, Nikodema Spurtacza, Alicji Tyra, Dominika Walczaka, którzy skutecznie potrafili zachęcić do zakupu produktów, dzięki którym najubożsi mieszkańcy naszego miasta będą mogli przygotować wigilijną wieczerzę.

Wszystkim zaangażowanym uczniom i rodzicom DZIĘKUJEMY!!!