10 grudnia 2018

Uczniowie "Siódemki” nagrodzeni w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2017-12-03 | Views: 170

„Nie istnieje nic takiego, czego by sztuka nie mogła wyrazić.”

Oscar Wilde

Choinka jest jednym z symboli świąt Bożego Narodzenia.

Zdobi się ją dopiero w Wigilię. Tradycja wykonywania ozdób choinkowych ma swoje korzenie w tradycji ludowej. Chcąc podtrzymać zanikający zwyczaj tworzenia ozdób, Wawerskie Centrum Kultury w Warszawie ogłosiło XV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ozdoba choinkowa”. Uczniowie „Siódemki” przystąpili do konkursu wykonując na zajęciach plastycznych dekoracje świąteczne. Filc, mulina, koraliki, cierpliwość, precyzja oraz sprawne ręce to recepta, która umożliwiła uczniom stworzenie unikatowych ozdób choinkowych. Ręczne dekoracje renifera oraz wieńca adwentowego z choinką, piernikami, muffinkami, reniferem, Mikołajem, aniołem zostały docenione przez komisję konkursową. Dla podopiecznych Violetty Lebdy udział w konkursie, zakończył się sukcesem. Natalia Pokrywa uczennica klasy szóstej „a” zajęła I miejsce, natomiast Nikodem Spurtacz uczeń klasy szóstej „a” otrzymał wyróżnienie. Młodzi utalentowani twórcy od wielu lat odnoszą znaczące sukcesy plastyczne na szczeblu ogólnopolskim, wojewódzkim, powiatowym rozsławiając nasze miasto.

Natalii i Nikodemowi życzymy kolejnych sukcesów!