16 stycznia 2018

Została kumplem Mikołajka!

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2017-11-28 | Views: 96

Któż nie zna tego niesfornego chłopca?

Książki o perypetiach francuskiego ucznia i jego kolegów uczą i bawią już kolejne pokolenia.

Z  okazji 40. rocznicy śmierci autora - R. Goscinnego -  Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego zorganizowała konkurs pt. „I Ty zostań kumplem Mikołajka”. Jego laureatką została uczennica klasy IV s – Agata Grobelna. Uczestnicy w grupie wiekowej klas IV-VI musieli zmierzyć się z pytaniami sprawdzającymi znajomość książek o przygodach francuskiego chłopca. Zdobywcy głównej nagrody otrzymali z testu czytelniczego maksymalną liczbę punktów. Wśród nich znalazła się właśnie nasza uczennica. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 10.11.2017 r. w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży. Gratulujemy raz jeszcze laureatce i zachęcamy do czytania opowiadań o przygodach Mikołajka.

autor: J.Dryjańska