______________________________________________________________________________________

Nowy obwód Szkoły Podstawowej nr 7 - zobacz

Informacje na temat projektu „No place to hate”

13 grudnia 2017

Obcy – niebezpieczny

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2017-10-04 | Views: 84

Dnia 4 września 2017 r. do klasy drugiej „a” i drugiej” „b” przybyła pani Karolina Cicharska - strażnik miejski, aby przeprowadzić zajęcia pt. „Obcy – niebezpieczny”.

Zajęcia rozpoczęły się od pytania czy każdy obcy jest niebezpieczny? Nie każdy, bo obcy jest np. policjant, strażak lub nauczyciel, a przecież niebezpieczny nie jest. Niebezpieczny jest ktoś kto pod maską miłego i dobrotliwego człowieka skrywa złe zamiary wobec dzieci i chciałby w różny sposób je skrzywdzić.  W toku zajęć dzieci szczegółowo omówiły z panią strażnik jak strzec się przed złymi, niebezpiecznymi obcymi i jakie podejmować działania, by się przed nimi bronić. Omówiono najróżniejsze życiowe sytuacje w oparciu o multimedia. Dzieci brały bardzo aktywny udział w zajęciach i na pewno  wiele zapamiętały z tych ciekawych zajęć.

autor: Alicja Baranek

Sprawdzian