____________________________________________________________________________________________________________________

  

                    

 

         

 

______________________________________________________________________________________________________________________

 

23 września 2018   
 AKTUALNOŚCI
................................................................................................................................................................................

Małe dłonie – wielkie serca

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2017-09-30 | Views: 197

„Ten najbardziej potrzebuje pomocy, którego prośba o nią jest najcichsza.”

Michael Quoist

 

Szkolny wolontariat od czterech współpracuje z Towarzystwem Przyjaciół Chorych Hospicjum św. Józefa i uczestniczy w programie „Pola Nadziei”, który skierowany jest do wszystkich, którzy chcą pomóc ludziom chorym na nowotwory i ich bliskim.

 

 

 29 września w Szkole Podstawowej nr 7 odbyła się jesienna edycja akcji. Przedstawiciele Ostrowskiego Klubu Amazonki, prezes Towarzystwa Irena Kasprzak, dyrektor szkoły Urszula Twardowska, dyrektor przedszkola Małgorzata Krzyżanek, przedszkolaki z Przedszkola nr 13, wolontariusze oraz opiekunowie wolontariatu Elżbieta Bachorska, Violetta Lebda, posadzili przed budynkiem szkoły dziesiątki cebulek żonkili, kwiatów niosących nadzieję. Zanim została posadzona żonkilowa rabata prezes Irena Kasprzak przybliżyła działalność Towarzystwa oraz zachęcała do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Wolontariusze zaśpiewali niezwykle wymowny utwór muzyczny, który skłonił do refleksji nad sensem życia i zarazem promował idee wolontariatu. 

,„…Kiedy los uwziął się, daje wszystko na nie to nie ważne, to zmieni się. Gdy pomocy ktoś chce, kiedy bardzo z nim źle, nie zostawiaj go... Nawet, gdy własny cel przez to umknie Ci gdzieś to nie ważne nic a nic. Choćby sto trosk, choćby łez sto nie daj się im … Nie poddawaj się i Pokaż swój, prawdziwy kolor serca…”.

 

Bycie wolontariuszem to nie tylko odpowiedzialność. To przede wszystkim ogromna satysfakcja z pomocy drugiemu człowiekowi, który jej od nas potrzebuje.

 Galeria - zobacz 

 

 

 


Return
  Szukaj   

 

______________________

 

______________________

 

______________________

 

Zapisz dziecko
do szkoły

______________________

 

______________________

 

 

______________________

 

 Egzamin

ósmoklasisty

 

Arkusze pokazowe

______________________

 

 

______________________

 

Godziny do dyspozycji
rodziców


 ______________________

 

 ______________________

 

Warto zobaczyć

 

 ______________________

 

 ______________________