______________________________________________________________________________________

Nowy obwód Szkoły Podstawowej nr 7 - zobacz

Informacje na temat projektu „No place to hate”

Nowy obwód Szkoły Podstawowej nr 7 - zobacz

Informacje na temat projektu „No place to hate”

25 listopada 2017

Wizyta w redakcji

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2017-06-27 | Views: 121

21 czerwca uczestnicy kółka dziennikarskiego razem z opiekunami udali się do siedziby redakcji Telewizji Kablowej Proart, aby poznać bliżej pracę dziennikarza telewizyjnego.

Tego dnia naszym przewodnikiem była dziennikarka – pani Anna Grzesiak, która nie tylko oprowadziła nas po studiu, ale także opowiedziała dzieciom o specyfice pracy dziennikarza telewizji lokalnej. Mogliśmy zobaczyć z bliska newsroom, profesjonalną montażownię, a także studio „Wydarzeń” i innych programów. Zostaliśmy szczegółowo zapoznani z etapami powstawania newsów i serwisu informacyjnego. Młodzi reporterzy mieli  okazję usiąść na miejscu prezenterów  i wcielić się choć przez chwilę w ich role. Odważniejsi zmierzyli się z odczytaniem tekstu z promptera. Dzięki pani Ani poznali wiele nowych i trudnych słów związanych z dziennikarstwem telewizyjnym. Przekonali się także jak duży postęp technologiczny osiągnięto w ciągu ostatnich kilkunastu lat w zakresie nośników, na których nagrywany jest materiał. Niektórzy po raz pierwszy trzymali w ręku kasety VHS. Nasza przewodniczka przekazała uczniom także kilka rad dotyczących przeprowadzania wywiadu. Wizyta wywarła na nich ogromne wrażenie. Mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze nie raz spotkać z dziennikarzami Telewizji Kablowej Proart.

Sprawdzian

szóstoklasisty