______________________________________________________________________________________

Nowy obwód Szkoły Podstawowej nr 7 - zobacz

29 lipca 2017

Lekcja przyrody w Gołuchowie

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2017-06-22 | Views: 68

W świecie przyrody

Uczniowie klasy piątej „a” oraz „b” pod opieką Violetty Lebdy, Elżbiety Bachorskiej i Alicji Baranek wzięli udział w wycieczce do Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Zwiedzili położony w malowniczym parku zamek, który niegdyś był rezydencją magnacką, a obecnie mieści się w nim siedziba Oddziału Muzeum Narodowego w Poznaniu. Podczas spaceru po największym w Wielkopolsce parku krajobrazowym podziwiali różne gatunki roślin, krzewów, kolekcją buków, dębów, platanów, sosen kanadyjskich. Wędrując po parku pani przewodnik wskazywała bardzo rzadkie okazy drzew, pomniki przyrody oraz opowiadała o niezwykłym świecie przyrody. Z zainteresowaniem i uwagą obejrzeli pasiekę oraz budki lęgowe. Kolejnym etapem wycieczki były zajęcia edukacyjne w Pokazowej Zagrodzie Zwierząt, która została zlokalizowana w kompleksie leśnym przylegającym do parku-arboretum. Uczniowie mieli możliwość obserwacji żubrów, danieli, koników polskich oraz dzików. W trakcie zajęć zapoznali się z historią hodowli żubrów w Gołuchowie ich zwyczajów i znaczenia tego gatunku w przyrodzie. Zwieńczeniem zajęć było rozwiązanie przez uczniów kart pracy. Wycieczka do Gołuchowa była wspaniałą, praktyczną lekcją przyrody.

Sprawdzian

szóstoklasisty