______________________________________________________________________________________

Nowy obwód Szkoły Podstawowej nr 7 - zobacz

Informacje na temat projektu „No place to hate”

Nowy obwód Szkoły Podstawowej nr 7 - zobacz

Informacje na temat projektu „No place to hate”

25 listopada 2017

Poznajemy kolegów i koleżanki z Czech

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2017-06-22 | Views: 156

Dzieci ze świetlicy otrzymały kolejny list od swoich rówieśników.

Tym razem nadano go z daleka, bo aż z Czech. W Czeskim Cieszynie działa Szkoła Podstawowa z Polskim Językiem Nauczania. Wychowawczyni tamtejszej świetlicy  napisała do nas wraz z wychowankami list, w którym opowiedzieli oni o swojej szkole (ze szczególnym uwzględnieniem tego, czym zajmują się uczniowie w świetlicy). W przesyłce znajdowały się również prezenty – rysunki dzieci oraz egzemplarze tamtejszej gazetki szkolnej. Nasze świetliki z zainteresowaniem wysłuchały wiadomości od polskich i czeskich kolegów. Nauczycielki świetlicy zadbały, aby poznały nieco bliżej Czeski Cieszyn. Tak przygotowani napisali list, w którym przedstawili nie tylko naszą szkołę,najważniejsze wydarzenia z życia świetlicy, ale także miasto i dołączyli kilka niespodzianek od siebie.

autor: Joanna Dryjańska

Sprawdzian