____________________________________________________________________________________________________________________

  

                     

                                                                                          

 

___________________________________________________________________________________________________________________

 

PILNY  KOMUNIKAT

 

Szanowni Państwo!
Ministerstwo Edukacji Narodowej zmieniło przepisy, dzięki którym możliwe będzie prowadzenie kształcenia na odległość w okresie
czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. 
Nowe przepisy mają obowiązywać od 25 marca do 10 kwietnia br.
Wspólnie z gronem pedagogicznym podejmiemy wyzwanie, aby do najbliższej środy dostosować pracę uczniów i nauczycieli do nowych
przepisów prawa oświatowego m.in. określenia sposobów kontaktu, metod i narzędzi pracy, sposobów monitorowania i sprawdzania wiedzy
uczniów, jego postępów, sposobu oceniania.
Zadanie powierzone Szkole jest bardzo trudne, gdyż należy wziąć pod uwagę warunki techniczne, dostępność urządzeń i infrastruktury
wszystkich uczniów i nauczycieli. Pamiętajmy jednak, że najważniejsze jest zdrowie, bezpieczeństwo i możliwości psychofizyczne uczniów.
Mocno wierzę w mądrość i rozwagę moich nauczycieli i Was rodziców. Dlatego proszę, aby w naszych wspólnych działaniach najważniejsze
było dziecko – nasz uczeń. Dołóżmy wszelkich starań, aby ten trudny czas przetrwać w zdrowiu, wzajemnym wsparciu, zrozumieniu, byśmy
wszyscy jak najszybciej mogli wrócić do szkoły i każdy do swoich obowiązków zawodowych.

Do tego czasu najważniejsze jest by #zostańwdomu.

Z wyrazami szacunku
Urszula Twardowska
dyrektor szkoły


P.s. Proszę śledzić na bieżąco informacje zamieszczane w e-dzienniku. Dbajcie o siebie.

 

----------------------------------------------

 

 

Wydział Edukacji i Sportu – Referat Oświaty informuje, iż na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej został zamieszczony komunikat

dot. pasm edukacyjnych w TVP.  Od poniedziałku, 16 marca br. TVP, TVP ABC oraz TVP Kultura rozpoczynają emisję specjalnych pasm edukacyjnych

dla dzieci i młodzieży. Oferta zawiera nie tylko filmy fabularne, dokumentalne, propozycje publicystyczne, ale również produkcje Teatru Telewizji,

dostosowane do podstawy programowej: https://www.gov.pl/web/edukacja/pasma-edukacyjne.
 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 


_______________________________________________________________

_______________________________________________________________

 

 

 

 

4 kwietnia 2020   
 AKTUALNOŚCI
................................................................................................................................................................................

XI Diecezjalny Konkurs Religijny

Świętych kocham i szanuję, ich uczynki naśladuję - regulamin

 

 

    


 

1 lutego 2019 roku w nKlubie w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Turystycznego ”Poznaj swój Powiat Ostrowski”. 

 

 

    Czytaj więcej...


 

1 lutego w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się pierwszy pisemny etap Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego dla Uczniów Szkół Podstawowych. 

 

    Czytaj więcej...


 

W styczniu odbył się apel podsumowujący wyniki nauczania i zachowania uczniów klas IV-VII. 

 

    Czytaj więcej...


Realizacja zadań w ramach Erasmus +

 W dniu 30 stycznia odbyła się kolejna videokonferencja uczniów z naszej szkoły z uczniami z partnerskiej szkoły w Rumunii.

Galeria zdjęć.

    


 

Jak co roku w ramach działań koła dziennikarskiego chętni uczniowie mogli wziąć udział w warsztatach dziennikarskich, które odbyły się w pierwszym tygodniu  ferii.

 

    Czytaj więcej...


 

Uczniowie klasy V a ze Szkoły Podstawowej nr 7  udali się w czasie ferii do Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, aby wziąć udział w zajęciach artystycznych, których celem było zbudowanie miasteczka z materiałów ekologicznych. 

 

    Czytaj więcej...


 

W styczniowy poranek w murach Szkoły Podstawowej nr 7 zabrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy. 

 

    Czytaj więcej...


 

4 stycznia 2019 roku odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym wzięło udział  19 uczniów naszej szkoły w trzech kategoriach wiekowych: klasy  1-3, klasy 4-6 i klasy 7.

 

    Czytaj więcej...


 

7 stycznia 2019 r. Szkoła Podstawowa nr 11 była organizatorem V Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy Maleńkiemu” adresowanego do uczniów szkół podstawowych, którzy oceniani byli w trzech kategoriach wiekowych kl. I-III, IV-VI i VII-VIII. 

 

    Czytaj więcej...


„Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała”.

Richard Steele

Wszyscy wiemy, jak ważną rolę pełni książka w życiu każdego człowieka. Jarosław Iwaszkiewicz powiedział, że „książki bez czytelnika nie można sobie wyobrazić, tak jak i samo pojęcie „czytelnik” uzależnione jest od książki”. 

 

    Czytaj więcej...


Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 7  otrzymała III miejsce   w wielkim plebiscycie organizowanym przez Głos Wielkopolski: „SZKOŁA PRZYJAZNA UCZNIOM”. W tej akcji wybierane były szkoły najbardziej przyjazne uczniom z terenu miasta Ostrowa Wielkopolskiego i powiatu ostrowskiego . Nominacja została zgłoszona przez rodziców i uczniów. Niewątpliwie jest dowodem wielkiego uznania i sympatii dla naszej szkoły oraz nauczycieli w niej pracujących.  Dziękujemy za oddane głosy i przyczynienie się do sukcesu naszej szkoły.

  

 

Podczas apelu dotyczącego „Bezpiecznych ferii”  - uczeń klasy 5a – Patryk Drewniak otrzymał z rąk pani policjant st. sierż. Patrycji Lichtarowicz podziękowanie za zakwalifikowanie się do  Turnieju  Wiedzy o Bezpieczeństwie „Najlepszy z najlepszych”. 

 

    Czytaj więcej...


 

Realizacja szkolnego programu wychowawczo – profilaktycznego..

 

    Czytaj więcej...


 

Harmonogram spotkań

 

 

 

    


Sześćdziesiąt lat minęło...

 W styczniowy wieczór w Szkole Podstawowej nr 7 odbyła się wieczornica związana z realizowanym w placówce projektem ,,Siódemka szkołą wielopokoleniową”. 

 

    Czytaj więcej...


 

W środę 19 grudnia odbyły się pierwsze Mistrzostwa Szkoły w Piłce Koszykowej. Do turnieju zgłosiło się aż siedem klas: IV s, V a, V c, V s, VI s, VII b, VII c.

 

    Czytaj więcej...„Zwiastujemy Wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu, dziś narodził się nam Zbawiciel, którym jest Chrystus Pan".

 

    Czytaj więcej...


 

Po raz XVI odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Ozdoba choinkowa”. 

 

    Czytaj więcej...


Rowerem śladami środków unijnych

19 grudnia 2018 roku w ostrowskim Ratuszu odbyło się wręczenie nagród w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Śladami środków unijnych w Ostrowie Wielkopolskim – stworzenie trasy rowerowej”.

 

    Czytaj więcej...


Ozdoba choinkowa

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim była organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Ozdoba choinkowa". 

 

    Czytaj więcej...


Zwyczaje świąteczne w państwach Unii Europejskiej

Celem rozbudzania zainteresowań uczniów w zakresie poznawania języków obcych, a tym samym rozwijania umiejętności komunikacji międzynarodowej corocznie już od wielu   lat w Szkole Podstawowej nr 7 im. Gen. J. Bema organizowana jest uroczystość dla środowiska lokalnego promująca różnorodność kulturową państw zjednoczonej Europy. 

    Czytaj więcej...


 

13.12. 2018 roku klasy: 7c i 5c pojechały wraz z opiekunami do Teatru Muzycznego w Łodzi.

 

    Czytaj więcej...


Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa

15 grudnia po raz dwudziesty drugi w Pleszewie odbyła się uroczysta gala podsumowująca Wielkopolski Konkurs Plastyczny na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową 2018.

 

 

    Czytaj więcej...


 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 wzięli udział w warsztatach, których tematem były wielkopolskie tradycje i zwyczaje  związane z Bożym Narodzeniem. 

 

 

    Czytaj więcej...


Strona 10 z 63First   Previous   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  Next   Ostatni   
  Szukaj   

 

_____________________

Opieka stomatologiczna

--------------------------------------------

______________________

 

______________________

 

Zapisz dziecko
do szkoły

______________________

 

______________________

 

 

______________________

 

 Egzamin

ósmoklasisty

 

Arkusze pokazowe

______________________

 

 

______________________

 

 ______________________

 

Warto zobaczyć

 

 ______________________

 

 ______________________